
(foto: Getty Images)
Sukob na relaciji Kilijan Mbape – Alvaro Arbeloa dobio je novu, još vreliju epizodu. Nakon što je francuski napadač javno kritikovao trenera i izjavio da mu je rečeno da je tek "četvrti izbor" u napadu, Arbeloa je posle pobede nad Ovijedom (2:0) izašao pred novinare i pokazao "čeličnu pesnicu". Legendarni desni bek, a sada šef struke Madriđana, jasno je stavio do znanja da niko, pa ni Mbape, nije iznad njegovog autoriteta.
Na direktno pitanje o Mbapeovoj tvrdnji da je degradiran na četvrtog napadača, Alvaro Arbeloa je odgovorio smireno, ali sa dozom ironije:
"Voleo bih da zaista imam četiri takva napadača. Ne znam šta da vam kažem, jer mu to nikada nisam rekao. Verovatno me nije razumeo," počeo je strateg Reala.
Međutim, kako je konferencija odmicala, Arbeloa je zaoštrio retoriku: "Ako ga ne stavim u igru, on ne može da igra. Ja sam trener i ja odlučujem. Pre četiri dana nije mogao ni da sedi na klupi zbog povrede, a danas nismo igrali finale da bih rizikovao. On će biti prvi napadač, to sam mu i rekao, ali odluke donosim prema okolnostima. Logično je da nisam hteo da rizikujem njegovo zdravlje."
Beskompromisni autoritet: Imena me ne zanimaju!
Arbeloa je poslao poruku koja je odjeknula čitavim Madridom, naglasivši da status zvezde ne garantuje mesto na terenu.
"Odlučio sam da igrač koji pre četiri dana nije mogao da sedi na klupi, danas ne treba da igra. Gonzalo je zaslužio nagradu da nastupi. Dok god sedim u ovoj stolici, ja ću odlučivati ko igra, bez obzira na to kako se ko zove. Ne zanimaju me imena. Ako im se to sviđa – super, ako ne – neka čekaju sledeću priliku."
Razumevanje za "veliki ego"
Kao bivši igrač vrhunskog nivoa, Arbeloa je istakao da razume frustraciju, ali da neće menjati svoj pristup.
"Znam kakvi su fudbaleri, taj mentalitet nikada ne nestaje. Razumem kako se osećaju i šta misle, naročito igrači tog kalibra sa velikim ambicijama i još većim egom. Sposoban sam da razumem sve, ali ne bih promenio ništa što sam rekao ili uradio," zaključio je trener Reala.