SRB | SLO | ENG

Engleska

Arsenal produžio saradnju sa Gabrijelom, najbolji strelac među defanzivcima

Redakcija 6. jun 2025 0 Komentariši
(foto: zvanični klupski sajt)
Artetin ključni čovek ostaje: Gabrijel potpisao novi ugovor sa Arsenalom.

Arsenal je i zvanično objavio da je brazilski štoper Gabrijel Magaljaeš potpisao novi dugoročni ugovor, čime je dodatno potvrđen njegov status kao jednog od najvažnijih igrača u sistemu Mikela Artete u poslednjih pet godina.

Gabrijel (27) je u Arsenal stigao iz Lila 2020. godine i od tada je odigrao impresivnih 210 utakmica u svim takmičenjima. Sa 20 postignutih golova, najefikasniji je defanzivac Premijer lige od trenutka kada je stigao na Ostrvo.

Došao sam u Arsenal kao mlad igrač, a sada, posle skoro pet godina, zaista sam srećan i ponosan na sebe. Mnogo sam naučio. Ovo je bilo sjajno putovanje i drago mi je što se nastavlja. Nadam se da ću osvojiti još trofeja sa Arsenalom, jer volim ovaj klub, a i moja porodica ga voli“, rekao je Gabrijel nakon potpisivanja ugovora.

Gabrijel je bio ključni deo statistički najbolje odbrane Premijer lige u protekle dve sezone. Njegove konstantne partije i fizička nadmoć doneli su mu mesto u idealnom timu sezone po izboru PFA za 2023/24.

Ovosezonsku kampanju započeo je osvajanjem Komjuniti šilda, gde je Arsenal na penale savladao Mančester siti.

Na reprezentativnoj sceni, Gabrijel je debitovao za Brazil u novembru 2021. godine. Do sada je zabeležio 14 nastupa i postigao jedan gol – protiv Venecuele u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u oktobru 2023.

Ovaj novi ugovor još jednom potvrđuje njegovu važnost na „Emirejtsu“, dok Arsenal nastavlja da gradi ekipu sposobnu za osvajanje najvećih trofeja.

KOMENTARI

0
Vest nema komentara.

ODGOVORI NA KOMENTAR

PONIŠTI
OBJAVI

SREDI KOMENTAR

PONIŠTI
SAČUVAJ

Poslednji komentari

Najviše komentarisano

Istaknuto

Ja mislim da je sramota u što Ronaldo učestvuje na Svetskom prvenstvu u fudbalu, frajer jedva hoda. Sponzori i Savez zbog imena i prezimena su ga progurali. On nije spreman, mene bi sramota bilo, izgleda kao da je iz lige veterana. ...više
Rade Bogdanović
Meni je lično žao što je Peđa otišao. A ovo što je napravio, to je moralan čin. I on je svoju vrednost neku ljudsku iskazao. Ko ima pravo da uruši jednog Peđu Mijatovića? Hoće li neko da mi objasni? Peđa je veliko fudbalsko ime. On je tri i po godine bio direktor najvećeg kluba na svetu, Real Madrida! ...više
Ljubiša Tumbaković
Kada smo igrali ovde sa Makabijem i kada sam video stadion i navijače, to je za mene bilo nešto neverovatno. Zato, kada me je Dejan Stanković pozvao, nije bilo nikakve dileme. Odmah sam rekao da dolazim. ...više
Mohamed Abu Fani

Anketa

Ko nosi najviše krivice za razdor u FK Partizan?


Svi glasovi: 86
Nogomania.rs
Sve ostalo je nebitno.

Portal www.nogomania.com jedan je od najposećenijih sa sportskim sadržajem u regionu.

Na dnevnom nivou se nude sadržaji iz sveta fudbala, a na medijskom prostoru prisutan je od 2000. godine.