
(foto: Getty Images)
Italijanski velikan AC Milan nedavno je eliminisan iz Lige šampiona, a iznenađujuće bolji od njega bio je Fejenord. Danas su "rosoneri" imali priliku da poprave utisak u Seriji A, ali su ponovo ostali praznih ruku.
Torino je osvojio sva tri boda pobedivši Milan rezultatom 2:1, a već u 5. minutu stigao je do vođstva.
Nesrećni autogol postigao je defanzivac Malik Tia. Milan je u prvom poluvremenu imao priliku da izjednači sa bele tačke, ali Kristijan Pulišić nije uspeo da savlada Vanju Milinkovića-Savića, koji je odbranio penal.
Tijani Rejnders je u nastavku doneo izjednačenje na 1:1, ali je samo dva minuta kasnije Torino ponovo poveo preko Gineitisa, koji je postavio konačan rezultat. Bolan poraz za Milan, koji se bori za plasman u Ligu šampiona naredne sezone, ali trenutno zauzima tek sedmo mesto.
U narednom kolu Milan gostuje Bolonji, dok će Torino igrati protiv Monce, koja je vrlo blizu povratka u Seriju B. Milan nastavlja da oscilira u formi, a promena na klupi nije donela vidljive rezultate – barem ne u bodovnom smislu.