SRB | SLO | ENG

Engleska

Brutalne reči Dušana Tadića, nikad jača poruka Piksiju: Trebalo je da počnem protiv Engleza, kapiten sam i najbolji igrač tima!

Redakcija 17. jun 2024 0 Komentariši
(foto: zvanični klupski sajt)
Fudbalska reprezentacija Srbije je poražena sa 1:0 na prvom meču Evropskog prvenstva od Engleza.

Izabranici Dragana Stojkovića Piksija pokazali su da su se s pravom napli na EURO 2024. u Nemačkoj, odigrali su super meč sa Englezima iako su Orlovi poraženi.

Piksi Stojković je doneo čudnu odluku da Dušana Tadića ostavi na klupi. Kapiten Srbije je ušao u igru u 60. minutu umesto Aleksandra Mitrovića. Njegov ulazak je povezao igru Sbije u finišu meča.

"Mislim da smo propustili veliku šansu, nudili su se celu utakmicu, dali su prostora, bilo je između linija i mogli smo kazniti i u prvom i drguom poluvremena. Nudili su se, mogli smo, ostaje žal", rekao je Tadić za RTS.

On je i kao selektor Stojković bio tužan zbog poraza.

"Pa jeste, znali smo odmah da ćemo imati šansu protiv njih, nisu pritiskali loptu, imali smo sl obodne lopte i mislim da smo mogli da ugrozimo i nanesemo bol, da je bilo dosta prliika. Nismo ovako imali prilika možda, ali mislim da smo mogli da ugrozimo i sad treba da se okrenemo sledećoj utakmici i probamo da pobedimo".

Dušan Tadićje bio rezerva protiv Engleske.

"Teško, iskreno teško, mislim pričao sam sa selektorom, imamo komunikaciju, ali sam teško prihvatio jer se igra protiv Engleske, lider sam, kapiten, mislim da sam najbolji igrač ovog tima. Naravno da mislim da je trebalo da počnem, ali poštujem odluku selektora, mislim da sam mogao više da uradim za 90 mkinuta. Ako on kaže, da igram 30 minuta, onda ću da igram 30. Ali dobro, idemo dalje, nije bitan pojedinac, nije to bitno, bitno je da idemo dalje, to je najbitnije, to je jedino pravo merilo. Imamo veliko zajedništvo i učinićemo sve za to".

Publika je sjajno bodrila Orlove...

"Jeste, fenomenalna publika, stvarno smo uživali, znali smo da će biti podrška, pogotovo sad u Minhenu, tako da... Stvarno su nam dali vetar u leđa, mnogo su nam pomogli i žao mi je što nismo obradovali".

Sledeći meč je sa Slovenijom u četvrtak.

"Dobra analiza, dobar oporavak, da se spremimo za sledeći meč, gledao sam Sloveniju i Dansku, dosta su nezgodni, kad su dali gol, mogli su da postignu još jedan gol, tako da, mislim da je šteta. Mislim da možemo da im nanesemo bol, neće biti lako, idemo da se oporavimo".

Tadić veruje u Orlove.

"Ne, svakako sam od početka optimista, mislim da je to obaveza, tako da... Nadam se da ćemo to učiniti, idemo korak po korak, to je najbitnije".

KOMENTARI

0
Vest nema komentara.

ODGOVORI NA KOMENTAR

PONIŠTI
OBJAVI

SREDI KOMENTAR

PONIŠTI
SAČUVAJ

Poslednji komentari

Najviše komentarisano

Istaknuto

Na Skupštini je postavljeno kao cilj u narednom periodu, sve je ostvareno sem sportskog rezultata. Finansijska konsolidacija, znate da je 56 miliona bio dug, sada je dug ispod 39 miliona evra. Zatim je zadatak bio smanjenje troškova što smo uspeli. Smanjili smo troškove za 550.000 evra. ...više
Milka Forcan o dugu FK Partizan
PSŽ je dostigao individualni i kolektivni nivo koji nikada ranije nisam video u svojoj karijeri. Igrali smo protiv najbolje ekipe na svetu. ...više
Vahid Halilhodžić
Nakon četiri godine pune izazova i napornog rada, kucnuo je čas za naredni korak. Odlazim sa osećajem da sam misiju ispunio; četiri sezone i tri titule državnog prvaka. Nikada neću zaboraviti ljubav koju su mi od prvog dana pružili naši navijači. Katalonija je moj raj na Zemlji. ...više
Robert Levandovski

Anketa

Ko nosi najviše krivice za razdor u FK Partizan?


Svi glasovi: 11
Nogomania.rs
Sve ostalo je nebitno.

Portal www.nogomania.com jedan je od najposećenijih sa sportskim sadržajem u regionu.

Na dnevnom nivou se nude sadržaji iz sveta fudbala, a na medijskom prostoru prisutan je od 2000. godine.