SRB | SLO | ENG

1. SNL

Crvena zvezda, nekad i sad: Slovenac Nejc Pečnik dao moćan savet crveno-belima pred Mančester Siti

Redakcija 19. septembar 2023 0 Komentariši
Nejc Pečnik u Zvezdinom dresu. (foto: www.crvenazvezdafk.com)
Bivši igrač kluba sa Marakane koji je pre deset godina sa svojom generaciom uzeo titulu i prekinuo dominaciju Partizana u inervjuu za "Mozzart Sport" rekao šta sve i koliko može tim Baraka Bahara.
Od Ivana Toplaka, Marka Elsnera, Dejana Kelhara pa do Nejca Pečnika! Slovenački fudbaleri su ostavljali dubok trag u Crvenoj zvezdi, ostvajali titule, igrali velike utakmice, bili ljubimci najvijača. Jedan od njih, Nejc Pečnik (37) bio je standardni član postave crveno-belih u istorijskoj sezoni kada je Zvezda pod vodstvom Slaviše Stojanovića osvojila titulu posle šest godina, prekinuvši domiaciju Partizana.

Bila je to sezona za pamćenje, za nezaborav, osvojena je titula posle mnogo sušnih sezona.
Nejc Pečnik je te sezone od strane navijača izabran za igrača sezone. 

"Pratim ja sve Zvezdine utakmice. Barem rezultat ispratim. Ako mogu negde da pogledam, onda pogledam. Ali što se tiče ove utakmice, naravno da ću gledati", rekao je Nejc Pečnik pred meč Zvezde protiv Mančester Sitija u Ligi šampiona u intervjuu za "Mozzart sport".

Zvezda sada i Zvezda pre deset godina se mnogo razlikuju... 

"Gledam šta se dešava i drago mi je da je situacija sad takva, da Zvezda može da plati takve uslove, da igrači imaju dobre ugovore. I kako god, imam neki osjećaj da smo i mi pre deset godina, doprineli barem jedan posto da se stvari okrenu u ovom pravcu. I puno mi je srce. Baš mi je drago kako Zvezda izgleda kao klub i nadam se da će to trajati još 10 godina i više".


Pečnik je napravio zanimljivo poređenje... 

"Aktuelni igračima je sigurno mnogo lakše da izađu i da igraju Ligu šampiona protiv Mančester Sitija nego što je nama tada bilo da igramo uopšte. Pogotovo je teško bilo u prvoj polovini sezone. Znači, nismo imali ni optimalne uslove, a ni rezultate. Baš nam je bilo teško. Ali kako je samo onda drugo poluvreme sezone bilo lepo... Zaboravili smo u trenu sekunde sve loše stvari iz prvog dela. Meni je to u karijeri jedan od najlepših momenata uz dva momenta iz reprezentacije. Baš sam ponosan na tu titulu čekanu šest godina".

Slovenac je otkrio i jednu tajnu...

"Ja sam došao isključivo zbog Slaviše Stojanovića. Imao sam lošu sezonu u Šefildu i raskinuli smo ugovor već tamo u maju. Zove me Slaviša da pita kakva je situacija... Ja kod kuće, treniram, tražim klub i pita me hoću li da dođem u Zvezdu. Pa naravno, šefe! Sve smo završili za nekoliko dana".

Nekadašnji slovenački igrač je novčano pomagao mlađim igračima...

"Tada nije bilo redovnih plata i onda su neki mladi igrači možda malo bili u problemima. Znam da smo mi stariji koji smo nešto već zaradili poput Milijaša, Ninkovića, Mijailovića, mene... pozajmljivali mlađima da preguraju mesec. Mi smo se samo skupili, niko nam to nije tražio. Nekad bi legle neke pare pa smo vodili računa kako to da se podeli, jer nije mogao isti procenat onima koji su zaradili nešto do tada i imaju jače ugovore i ovim mlađima koji sa tim delom ne bi mogli da sastave mesec dana. Naravno, nismo imali svi ista primanja. Gledali smo da se fer podeli da bi svi nešto dobili".

Pečnik nije zaboravio atmosferu na stadionu u Ljutice Bogdana.

"Kada dođeš tunelom ispod severne tribine, pa kad osetiš vibracije... To nama daje energiju, a njih preseče. Tih deset minuta su prednost za Zvezdu. Čini mi se da smo svaku utakmicu krenuli bolje od protivnika. Biće teško i sa Lajpcigom, ali Zvezda je protiv Jang Bojsa favorit i može do trećeg mesta u grupi. Ali nikad ne znaš, Luverpul je pao u Beogradu, Marakana je specifično mesto", završio je Nejc Pečnik za "Mozzarc Sport".



.

Više o:

Povezano

KOMENTARI

0
Vest nema komentara.

ODGOVORI NA KOMENTAR

PONIŠTI
OBJAVI

SREDI KOMENTAR

PONIŠTI
SAČUVAJ

Poslednji komentari

Najviše komentarisano

Istaknuto

PSŽ je dostigao individualni i kolektivni nivo koji nikada ranije nisam video u svojoj karijeri. Igrali smo protiv najbolje ekipe na svetu. ...više
Vahid Halilhodžić
Mislim da Partizan sada živi sudbinu Hajduka. Zvezda je uspostavila jednu čudesnu dominaciju, kao što je Dinamo postigao u Hrvatskoj. To su sada budžeti od 60, 70, 80 miliona evra, što je za Partizan nedosanjano – ne ta cifra, nego i trećina toga. U takvim okolnostima je teško rvati se. ...više
Zdravko Mamić
Na Skupštini je postavljeno kao cilj u narednom periodu, sve je ostvareno sem sportskog rezultata. Finansijska konsolidacija, znate da je 56 miliona bio dug, sada je dug ispod 39 miliona evra. Zatim je zadatak bio smanjenje troškova što smo uspeli. Smanjili smo troškove za 550.000 evra. ...više
Milka Forcan o dugu FK Partizan

Anketa

Ko nosi najviše krivice za razdor u FK Partizan?


Svi glasovi: 22
Nogomania.rs
Sve ostalo je nebitno.

Portal www.nogomania.com jedan je od najposećenijih sa sportskim sadržajem u regionu.

Na dnevnom nivou se nude sadržaji iz sveta fudbala, a na medijskom prostoru prisutan je od 2000. godine.