SRB | SLO | ENG

Međunarodni fudbal

De la Fuente posle 3:0: "Paunovićeva Srbija izgleda drugačije — i to mi se dopada!"

Redakcija 28. mart 2026 0 Komentariši
(foto: Getty Images)
Španija je rutinski savladala Srbiju sa 3:0 u prijateljskoj proveri pred Mundijal, ali je selektor „Crvene furije“ Luis de la Fuente posle meča iznenadio mnoge — posebno pohvalama upućenim Veljku Paunoviću i njegovoj ideji igre. Dok je hvalio svoje adute, španski selektor je jasno poručio da Srbija pod Paunovićem ide u dobrom smeru.

Španija je nastavila pobednički niz, a De la Fuente je posebno istakao važnost Mikela Ojarzabala, uprkos čestim kritikama da timu nedostaje klasičan napadač.

„Kad se priča da nam nedostaje klasičan golgeter… Mi smo zapravo privilegovani, i to ne samo zbog Mikela Ojarzabala. Znam ga još od 2015. On radi sve kako treba i ima takvo razumevanje igre da bi jednog dana mogao da bude vrhunski trener. Često ne cenimo dovoljno ono što imamo – a on je svetska klasa.“

Selektor Španije zatim je pohvalio i rezerviste Viktora Munjoza i Fermina Lopeza, koji su režirali treći gol.

„Viktor je izuzetno skroman i potpuno posvećen timu. Samo želim da nastavi ovako. A Fermin? Najbolji način da se izbori za veću ulogu u reprezentaciji jeste da igra kao u klubu. Njegove partije ga same preporučuju.“

Dodatno je istakao da je najvažnije što su svi ostali zdravi:

„Vodimo računa o svemu i srećom su svi igrači zdravi. Atmosfera je odlična i svi su motivisani.“

Posebna poruka za Srbiju i Paunovića

Na kraju, De la Fuente se osvrnuo i na Srbiju — i to vrlo direktno.

„Imali su drugačiji pristup nego u Ligi nacija. Dopada mi se ideja Veljka Paunovića, jer se oslanja na kvalitet igrača koje ima. Iskreno mu želim mnogo uspeha, jer ga izuzetno cenim.“

Reči španskog selektora odjeknule su kao jasna poruka: Srbija pod Paunovićem dobija identitet koji se vidi i spolja.

Više o:

Španija

KOMENTARI

0
Vest nema komentara.

ODGOVORI NA KOMENTAR

PONIŠTI
OBJAVI

SREDI KOMENTAR

PONIŠTI
SAČUVAJ

Poslednji komentari

Najviše komentarisano

Istaknuto

Mislim da Partizan sada živi sudbinu Hajduka. Zvezda je uspostavila jednu čudesnu dominaciju, kao što je Dinamo postigao u Hrvatskoj. To su sada budžeti od 60, 70, 80 miliona evra, što je za Partizan nedosanjano – ne ta cifra, nego i trećina toga. U takvim okolnostima je teško rvati se. ...više
Zdravko Mamić
Arne Slot je šef Liverpula, Pep Gvardiola je šef Mančester Sitija… dok su u Realu šefovi igrači. Trener im može reći da igraju na određeni način, a oni potom izađu na teren i igraju potpuno drugačije. Tako je bilo oduvek. ...više
Stiv Mekmanaman
Dragi Grobari. Odlučio sam da će ovo biti moja poslednja sezona u Partizanu. Posle skoro sedam godina u klubu, želim da se zahvalim navijačima za konstantnu podršku i mojim saigračima, koji su postali kao porodica za mene. Sa svakim danom koji je prolazio, shvatao sam koliko mi znači ovaj klub i šta on predstavlja. Bila je čast nositi crno-beli dres. Hvala svima što ste bili deo ovog putovanja. Verujem da će se naši putevi ponovo susresti. ...više
Bibars Natho

Anketa

Ko nosi najviše krivice za razdor u FK Partizan?


Svi glasovi: 22
Nogomania.rs
Sve ostalo je nebitno.

Portal www.nogomania.com jedan je od najposećenijih sa sportskim sadržajem u regionu.

Na dnevnom nivou se nude sadržaji iz sveta fudbala, a na medijskom prostoru prisutan je od 2000. godine.