SRB | SLO | ENG

Međunarodni fudbal

Holandski trener Mark van Bomel odbio milione iz Arabije i Seltik – zbog ljubavi prema sinu

Redakcija 4. novembar 2025 0 Komentariši
(foto: zvanični klupski sajt)
Holandski stručnjak Mark van Bomel trenutno je bez kluba, ali ne zbog manjka ponuda. Naprotiv — odbio je nekoliko veoma unosnih trenerskih angažmana, uključujući i onaj iz Seltika, iz jednog veoma ličnog i dirljivog razloga.

Nakon odlaska iz Rojal Antverpa, bivši holandski reprezentativac Mark van Bomel (48) odlučio je da napravi pauzu u trenerskoj karijeri. Njegov agent Hoze Fortes Rodriges potvrdio je za De Telegraf da je Van Bomel imao brojne ponude, među kojima i onu Seltika, koji je tražio naslednika Brendana Rodžersa. Ipak, Holanđanin je sve odbio.

Prethodno su ga kontaktirala i tri kluba iz Bliskog istoka, spremna da mu ponude milionske ugovore, ali je i njima rekao „ne“.

Razlog? Njegov sin Ruben van Bomel, talentovani krilni fudbaler PSV-a, doživeo je tešku povredu ukrštenih ligamenata kolena tokom meča sa Ajaksom i neće igrati do kraja sezone.

Mark je porodičan čovek. Želi da bude kod kuće tokom Rubenovog oporavka. Kada se njegov sin potpuno oporavi, Mark će se vratiti poslu,” rekao je Rodriges.

Van Bomel je Antverp napustio nakon istorijskog uspeha — titule prvaka Belgije, prve za klub posle 66 godina, u tandemu sa tehničkim direktorom Markom Overmarsom.

Iako trenutno odbija angažmane, izvori iz Holandije tvrde da je Van Bomel već imao detaljne razgovore sa klubovima iz Bliskog istoka i da je “oduševljen uslovima”, ali smatra da “nije pravi trenutak”.

 

 

Više o:

Fudbal

KOMENTARI

0
Vest nema komentara.

ODGOVORI NA KOMENTAR

PONIŠTI
OBJAVI

SREDI KOMENTAR

PONIŠTI
SAČUVAJ

Poslednji komentari

Najviše komentarisano

Istaknuto

Kada smo igrali ovde sa Makabijem i kada sam video stadion i navijače, to je za mene bilo nešto neverovatno. Zato, kada me je Dejan Stanković pozvao, nije bilo nikakve dileme. Odmah sam rekao da dolazim. ...više
Mohamed Abu Fani
Ljudi, ne smemo da se zavaravamo. Sa ovom večerašnjom izvedbom nećeš daleko. Nećeš uvek biti u stanju da postigneš gol iz prvog kornera, pa da čekaš da protivnik promaši nekoliko velikih šansi i da ti neko skida loptu sa gol-linije. To je sada prošlo, ali ne možeš da računaš da će uvek prolaziti. ...više
Amar Osim o BiH
Meni je lično žao što je Peđa otišao. A ovo što je napravio, to je moralan čin. I on je svoju vrednost neku ljudsku iskazao. Ko ima pravo da uruši jednog Peđu Mijatovića? Hoće li neko da mi objasni? Peđa je veliko fudbalsko ime. On je tri i po godine bio direktor najvećeg kluba na svetu, Real Madrida! ...više
Ljubiša Tumbaković

Anketa

Ko nosi najviše krivice za razdor u FK Partizan?


Svi glasovi: 86
Nogomania.rs
Sve ostalo je nebitno.

Portal www.nogomania.com jedan je od najposećenijih sa sportskim sadržajem u regionu.

Na dnevnom nivou se nude sadržaji iz sveta fudbala, a na medijskom prostoru prisutan je od 2000. godine.