SRB | SLO | ENG

Srbija

Istorijski korak u srpskom fudbalu: Ranko Stojić potvrdio prvu veliku privatizaciju!

Redakcija 8. april 2026 0 Komentariši
Ranko Stojić (foto: Zvanični FB/TW/IG kluba/saveza)
Dugogodišnje priče o ulasku privatnog kapitala u domaće klubove konačno dobijaju konkretan epilog. Ranko Stojić, direktor sektora za razvoj fudbala u okviru Fudbalskog saveza Srbije (FSS), potvrdio je za Sport Klub da leskovačka Dubočica menja vlasničku strukturu, što bi moglo da postane model za ostale klubove u zemlji.

Klub koji nastupa na jednom od najmodernijih stadiona u Srbiji uskoro će imati većinskog privatnog vlasnika. Prema rečima Stojića, proces će biti finalizovan do kraja meseca.

„U toku ovog meseca 70% udela u Dubočici iz Leskovca biće privatno, dok će ostatak finansirati gradska vlast. U prošlosti je grad pomagao klub sa 35.000.000 dinara godišnje, a sada će veliki deo troškova preuzeti firma Milenijum“, otkrio je Ranko Stojić.

Novac koji je lokalna samouprava do sada izdvajala za prvi tim, biće preusmeren na bazu: „Sredstva koja je davao grad ići će isključivo u razvoj omladinske škole“, dodao je funkcioner FSS.

Iako stižu finansijski stabilniji dani, pred Dubočicom je grčevita borba na terenu. Ekipa se trenutno nalazi u opasnoj zoni plej-auta Prve lige Srbije, sa šest bodova zaostatka za Tekstilcem, koji je prvi iznad crte u sezoni iz koje ispada čak šest timova.

Više o:

Srbija

KOMENTARI

0
Vest nema komentara.

ODGOVORI NA KOMENTAR

PONIŠTI
OBJAVI

SREDI KOMENTAR

PONIŠTI
SAČUVAJ

Poslednji komentari

Najviše komentarisano

Istaknuto

Dragi Grobari. Odlučio sam da će ovo biti moja poslednja sezona u Partizanu. Posle skoro sedam godina u klubu, želim da se zahvalim navijačima za konstantnu podršku i mojim saigračima, koji su postali kao porodica za mene. Sa svakim danom koji je prolazio, shvatao sam koliko mi znači ovaj klub i šta on predstavlja. Bila je čast nositi crno-beli dres. Hvala svima što ste bili deo ovog putovanja. Verujem da će se naši putevi ponovo susresti. ...više
Bibars Natho
Ponosan sam što sam trener Partizana i neću da pričam koliko mi ovaj klub znači. Od dresa Partizana sam se oprostio 2019. godine i od tada se, dakle, sedam godina, bavim trenerskim poslom. Radio sam u pet različitih država, u klubovima koji su se borili za titulu, ali i za opstanak, gde su prioritet bili mladi igrači… Tako da mislim da sam spreman da se suočim sa najvećim izazovom u mojoj trenerskoj karijeri. Školovao sam se za ovo, znam šta me sve čeka i mislim da svi zajedno, uključujući i našu armiju navijača možemo da popravimo stvari. ...više
Saša Ilić
PSŽ je dostigao individualni i kolektivni nivo koji nikada ranije nisam video u svojoj karijeri. Igrali smo protiv najbolje ekipe na svetu. ...više
Vahid Halilhodžić

Anketa

Ko nosi najviše krivice za razdor u FK Partizan?


Svi glasovi: 23
Nogomania.rs
Sve ostalo je nebitno.

Portal www.nogomania.com jedan je od najposećenijih sa sportskim sadržajem u regionu.

Na dnevnom nivou se nude sadržaji iz sveta fudbala, a na medijskom prostoru prisutan je od 2000. godine.