
(foto: pigac.si)
Šokantan poraz Crvene zvezde od Novog Pazara (1:2) na stadionu "Rajko Mitić" umalo je ostao u senci teškog incidenta. Trenutak kada je sudija odsvirao kraj bio je samo uvod u dramu koja se sa terena preselila pred tribine, gde je malo nedostajalo da dođe do direktnog fizičkog obračuna dve navijačke grupe.
Dok su fudbaleri Novog Pazara uzdignutih ruku slavili istorijski trijumf sa svojim najvernijim pristalicama iz grupa Ekstrem i Torcida, na severnoj tribini je ključalo nezadovoljstvo. Besni zbog rezultata, ali i isprovocirani pesmom gostiju, najvatreniji navijači Crvene zvezde probili su se na atletsku stazu.
U dramatičnim scenama koje su podsetile na najmračnije dane srpskog fudbala, Delije su u punom naletu krenule ka kavezu sa gostujućim navijačima. Sukob je visio u vazduhu, dok su se sa obe strane orile žestoke uvrede i provokacije.
Srećom, tragedija je izbegnuta zahvaljujući munjevitoj reakciji snaga bezbednosti. Pripadnici policije i Žandarmerije napravili su neprobojan živi zid na atletskoj stazi, uspevši da potisnu navijače domaćeg tima nazad ka njihovoj tribini. Iako su tenzije ostale na vrhuncu dugo nakon što su se svetla na stadionu pogasila, prisebnost organa reda sprečila je da se fudbalsko veče pretvori u ulični rat na terenu najvećeg srpskog stadiona.