
(foto: Zvanični FB/TW/IG kluba/saveza)
Novi problemi za Orlove: Paunović bez trojice fudbalera putuje u Meksiko.
Fudbalska reprezentacija Srbije pretrpela je težak udarac u Lisabonu, gde je u prijateljskom meču poražena od Zelenortskih Ostrva sa ubedljivih 3:0. Pored bledo izdanja i rezultatskog šamara na startu junskog ciklusa, selektor Veljko Paunović suočio se sa novim kadrovskim problemima pred put u Severnu Ameriku.
Nacionalni tim u ponedeljak rano ujutru nastavlja put ka Meksiku, gde će 5. juna odigrati drugi kontrolni meč, ali u avionu se neće naći trojica standardnih reprezentativaca – Strahinja Pavlović, Andrija Živković i Jovan Milošević.
Kako je objasnio selektor Paunović, izostanak defanzivca Pavlovića bio je planiran još pre okupljanja u dogovoru sa stručnim štabom, a razlog je ogroman umor i ekstremno naporna klupska sezona iza njega. Sa druge strane, Živković i Milošević su otpali u poslednji čas zbog zdravstvenih problema.
"Sa Strahinjom smo imali jasan dogovor da odigra samo utakmicu u Portugalu i da dobije zasluženi odmor. Što se tiče Živkovića i Miloševića, obojica su pretrpela nezgodne i bolne udarce tokom meča sa Zelenortskim Ostrvima. Iako su momci pokazali veliku želju da ostanu uz ekipu i putuju preko okeana, medicinski tim i ja smo procenili da nema nikakve potrebe za rizikom," izjavio je strateg Orlova.
Povređeni dvojac se umesto u Meksiko vraća za Beograd, gde će pod nadzorom lekara reprezentacije započeti proces rehabilitacije.
Pred Paunovićem i njegovim izabranicima je sada ozbiljan zadatak da u naredna četiri dana konsoliduju redove i poprave izuzetno loš utisak iz Lisabona, protiv selekcije Meksika koja takođe brusi formu za predstojeće Svetsko prvenstvo.