SRB | SLO | ENG

Engleska

Rangnik o propasti Junajteda: Besmisleni transferi i haos u strukturi

Redakcija 23. jun 2025 0 Komentariši
(foto: Getty Images)
Rangnik ponovo udario na Junajted: Imate problem sa liderstvom i transferima bez smisla.

Ralf Rangnik, bivši privremeni trener Mančester Junajteda, ponovo je kritikovao svoj nekadašnji klub, optuživši ga da i dalje ima „problem sa liderstvom“ i da donosi kratkovide odluke na tržištu.

Austrijanac (65), koji je vodio Junajted od decembra 2021. do maja 2022, još jednom je ponovio svoje čuveno upozorenje da je klubu bila potrebna „operacija na otvorenom srcu“, tvrdeći da se strukturni problemi i dalje ne rešavaju.

Otkako sam otišao, potrošili su 700, 800 miliona funti, a tim je završio na 15. mestu,“ rekao je Rangnik za Sport. „Promenili su mnogo trenera. Amorim je sjajan trener, ali ako ne uspe, doći će drugi. I tako u krug.“

Junajted je prošlu sezonu završio na katastrofalnom 15. mestu Premijer lige, uz samo 11 pobeda i bez osvojenih trofeja. I pored ogromnih ulaganja, Rangnik smatra da klub i dalje nema jasnu dugoročnu strategiju.

Posebno je kritikovao politiku dovođenja starijih igrača bez potencijala za dalju prodaju:

Nema nikakvog smisla da trošite 30 do 50 miliona evra na igrača od 30 godina. Kada dodate platu i provizije agentima, to postaje opklada od 150 miliona. A ako nemate sreće, taj igrač neće ni igrati u poslednjim godinama ugovora.“

Rangnik smatra da se Junajted i dalje nije oporavio od odlaska ser Aleksa Fergusona 2013. godine:

On je bio mozak svega. Kada je otišao, otišla je i struktura. A sada – ko zapravo donosi odluke i zašto?“

Junajted je ovog leta već doveo Mateusa Kunju iz Vulvsa, a na meti je i Brajan Mbeumo iz Brentforda. U isto vreme, spekuliše se da novi trener Ruben Amorim planira da se odrekne Džejdona Sanča, Antonija, Markusa Rašforda i Alehandra Garanča.

KOMENTARI

0
Vest nema komentara.

ODGOVORI NA KOMENTAR

PONIŠTI
OBJAVI

SREDI KOMENTAR

PONIŠTI
SAČUVAJ

Poslednji komentari

Najviše komentarisano

Istaknuto

PSŽ je dostigao individualni i kolektivni nivo koji nikada ranije nisam video u svojoj karijeri. Igrali smo protiv najbolje ekipe na svetu. ...više
Vahid Halilhodžić
Dragi Grobari. Odlučio sam da će ovo biti moja poslednja sezona u Partizanu. Posle skoro sedam godina u klubu, želim da se zahvalim navijačima za konstantnu podršku i mojim saigračima, koji su postali kao porodica za mene. Sa svakim danom koji je prolazio, shvatao sam koliko mi znači ovaj klub i šta on predstavlja. Bila je čast nositi crno-beli dres. Hvala svima što ste bili deo ovog putovanja. Verujem da će se naši putevi ponovo susresti. ...više
Bibars Natho
Nakon četiri godine pune izazova i napornog rada, kucnuo je čas za naredni korak. Odlazim sa osećajem da sam misiju ispunio; četiri sezone i tri titule državnog prvaka. Nikada neću zaboraviti ljubav koju su mi od prvog dana pružili naši navijači. Katalonija je moj raj na Zemlji. ...više
Robert Levandovski

Anketa

Ko nosi najviše krivice za razdor u FK Partizan?


Svi glasovi: 22
Nogomania.rs
Sve ostalo je nebitno.

Portal www.nogomania.com jedan je od najposećenijih sa sportskim sadržajem u regionu.

Na dnevnom nivou se nude sadržaji iz sveta fudbala, a na medijskom prostoru prisutan je od 2000. godine.