SRB | SLO | ENG

Engleska

Sergej Jakirović u "veselom stanju" nasmejao navijače Hal Sitija: "Imao sam zadatak da opstanemo u ligi, nisam uspeo! Idemo u Premijer ligu!"

Redakcija 26. maj 2026 0 Komentariši
Sergej Jakirović (foto: Posnetek zaslona)
Hal Siti je novi član engleske Premijer lige! Dok se glave aktera, navijača i uprave polako hlade nakon nestvarnog uspeha, sledi letnja pauza, kovanje planova i transfer strategija za ono što sve u klubu čeka – sezona iz snova u eliti engleskog fudbala.

Na čelu ovog istorijskog projekta ostaće, naravno, bosanskohercegovački stručnjak Sergej Jakirović. Nekadašnji trener Maribora i Dinama iz Zagreba potpuno je šokirao Ostrvo, čitavu ligu, ali i javnost na Balkanu. Jakirović je uspeo da prkosi svim mogućim prognozama i to sa ekipom koja je zbog kazne imala zabranu registrovanja novih igrača! Bez ijednog pojačanja, "Profo" je odveo Hal pravo u elitu, a u trenucima najveće slave zadržao je neverovatnu skromnost, ali i prepoznatljiv smisao za humor.

Tokom velike šampionske proslave na stadionu, Jakirović je uzeo mikrofon i jednom rečenicom pošteno nasmejao i bacio u trans hiljade navijača:

"Pred početak sezone uprava mi je postavila samo jedan zadatak – da zadržim klub u Čempionšipu. Moram da priznam, nisam uspeo u tome..." zastao je Jakirović, a onda uz osmeh uzviknuo: "Idemo u Premijer ligu!"

Pred balkanskim stručnjakom je sada najveći izazov u karijeri. Nakon što je sa "vezanim rukama" pokorio Čempionšip, Engleska jedva čeka da vidi šta Jakirović može da uradi na najglamuroznijoj fudbalskoj sceni na svetu.

Hull City manager Sergej Jakirović on getting promoted to the PL: “I came here to keep Hull in the Championship. I failed.”
by u/Sparky-moon in soccer

KOMENTARI

0
Vest nema komentara.

ODGOVORI NA KOMENTAR

PONIŠTI
OBJAVI

SREDI KOMENTAR

PONIŠTI
SAČUVAJ

Poslednji komentari

Najviše komentarisano

Istaknuto

Znam da sam imao neverovatan uspeh kao menadžer i lepo je biti u tom društvu. Ali jedan od najvećih komplimenata koje sam dobio u životu je poruka koja mi je juče stigla od ser Aleksa Fergusona. To me je učinilo presrećnim. ...više
Pep Gvardiola
Dragi Grobari. Odlučio sam da će ovo biti moja poslednja sezona u Partizanu. Posle skoro sedam godina u klubu, želim da se zahvalim navijačima za konstantnu podršku i mojim saigračima, koji su postali kao porodica za mene. Sa svakim danom koji je prolazio, shvatao sam koliko mi znači ovaj klub i šta on predstavlja. Bila je čast nositi crno-beli dres. Hvala svima što ste bili deo ovog putovanja. Verujem da će se naši putevi ponovo susresti. ...više
Bibars Natho
Ponosan sam što sam trener Partizana i neću da pričam koliko mi ovaj klub znači. Od dresa Partizana sam se oprostio 2019. godine i od tada se, dakle, sedam godina, bavim trenerskim poslom. Radio sam u pet različitih država, u klubovima koji su se borili za titulu, ali i za opstanak, gde su prioritet bili mladi igrači… Tako da mislim da sam spreman da se suočim sa najvećim izazovom u mojoj trenerskoj karijeri. Školovao sam se za ovo, znam šta me sve čeka i mislim da svi zajedno, uključujući i našu armiju navijača možemo da popravimo stvari. ...više
Saša Ilić

Anketa

Ko nosi najviše krivice za razdor u FK Partizan?


Svi glasovi: 22
Nogomania.rs
Sve ostalo je nebitno.

Portal www.nogomania.com jedan je od najposećenijih sa sportskim sadržajem u regionu.

Na dnevnom nivou se nude sadržaji iz sveta fudbala, a na medijskom prostoru prisutan je od 2000. godine.