SRB | SLO | ENG

Engleska

Skandal trese Enfild pred poslednje kolo: Vejn Runi žestoko opleo po Salahu i traži od Slota da ga izbaci iz tima!

Redakcija 18. maj 2026 0 Komentariši
(foto: Getty Images)
Bivši napadač Mančester junajteda Vejn Runi oštro je kritikovao zvezdu Liverpula Mohameda Salaha, nazvavši ga "sebičnim" nakon što je Egipćanin na društvenim mrežama indirektno napao menadžera Arnea Slota.

Nakon poraza od Aston Vile (4:2), koji je ugrozio plasman Liverpula u Ligu šampiona, Salah je poručio da klub mora da se vrati "hevi-metal" fudbalu, što je javnost protumačila kao direktan atak na Slota. Egipćanin (33) napušta klub na kraju sezone, a Runi smatra da zbog ovog nepoštovanja ne bi smeo da igra u nedeljnom oproštajnom meču protiv Brentforda na Enfildu.

"Tužno je kako se sve završava nakon svega što je postigao. Ponovo je potkačio Slota. Kada traži 'hevi-metal', on zapravo želi fudbal Jirgena Klopa. Mislim da Mo više ne može da prati taj intenzitet, noge mu više ne dopuštaju taj tempo" – izjavio je Runi u svojoj emisiji.

Runi je povukao paralelu sa sopstvenom karijerom i legendarnim menadžerom Junajteda:

"Da sam na Slotovom mestu, Salah ne bi bio ni blizu stadiona. Imao sam sličan sukob sa Aleksom Fergusonom, pa me je izostavio iz tima za svoju poslednju utakmicu na Old Trafordu. Salah je bacio bombu, pokazao da ne veruje treneru i uvalio u problem saigrače koji ostaju i sledeće sezone."

Salah je ove sezone postigao samo 12 golova na 40 mečeva, što je ogroman pad u odnosu na prošlu godinu kada je sa 29 golova vodio Redse do titule. Runi smatra da napadač ovim ispadima samo pokušava da opravda svoju lošu formu i da je prešao svaku granicu:

"Ne možeš javno da poniziš menadžera dva puta i da prođeš nekažnjeno. To je sebično."

Više o:

Engleska

KOMENTARI

0
Vest nema komentara.

ODGOVORI NA KOMENTAR

PONIŠTI
OBJAVI

SREDI KOMENTAR

PONIŠTI
SAČUVAJ

Poslednji komentari

Najviše komentarisano

Istaknuto

Na Skupštini je postavljeno kao cilj u narednom periodu, sve je ostvareno sem sportskog rezultata. Finansijska konsolidacija, znate da je 56 miliona bio dug, sada je dug ispod 39 miliona evra. Zatim je zadatak bio smanjenje troškova što smo uspeli. Smanjili smo troškove za 550.000 evra. ...više
Milka Forcan o dugu FK Partizan
Znam da sam imao neverovatan uspeh kao menadžer i lepo je biti u tom društvu. Ali jedan od najvećih komplimenata koje sam dobio u životu je poruka koja mi je juče stigla od ser Aleksa Fergusona. To me je učinilo presrećnim. ...više
Pep Gvardiola
Dragi Grobari. Odlučio sam da će ovo biti moja poslednja sezona u Partizanu. Posle skoro sedam godina u klubu, želim da se zahvalim navijačima za konstantnu podršku i mojim saigračima, koji su postali kao porodica za mene. Sa svakim danom koji je prolazio, shvatao sam koliko mi znači ovaj klub i šta on predstavlja. Bila je čast nositi crno-beli dres. Hvala svima što ste bili deo ovog putovanja. Verujem da će se naši putevi ponovo susresti. ...više
Bibars Natho

Anketa

Ko nosi najviše krivice za razdor u FK Partizan?


Svi glasovi: 22
Nogomania.rs
Sve ostalo je nebitno.

Portal www.nogomania.com jedan je od najposećenijih sa sportskim sadržajem u regionu.

Na dnevnom nivou se nude sadržaji iz sveta fudbala, a na medijskom prostoru prisutan je od 2000. godine.