SRB | SLO | ENG

Zanimljivosti, događaji

Skandal u Engleskoj: Skoro tri puta više ljudi gledalo finale Lige šampiona preko piratskih strimova nego legalno!

Redakcija 2. jun 2026 0 Komentariši
(foto: Getty Images)
Arsenal je u finalu Lige šampiona doživeo još jedno bolno razočaranje i izgubio od Pari Sen Žermena, ali pravi spektakl odigrao se pored malih ekrana. Pošto je TV kuća TNT Sports (zajedno sa platformom HBO Maks) odlučila da finalnu utakmicu iz Budimpešte naplati, škrti Englezi su masovno „zapalili“ internet u potrazi za besplatnim linkovima.

Kako prenosi ugledni britanski list Gardijan (The Guardian), finale je legalno pratilo oko 7 miliona ljudi, dok je na ilegalnim strimovima zabeleženo nestvarnih 16,2 miliona pregleda sa čak 3,7 miliona jedinstvenih IP adresa! Čak je i britanski premijer Ser Keir Starmer, inače vatreni navijač Arsenala, javno molio televiziju da pusti besplatan prenos, ali uzalud.

Sponzori iz senke: Kocka, prevare i finale Lige šampiona

Da stvar bude zabavnija, dok su navijači „tobdžija“ čupali kosu gledajući kako im izmiče trofej, strimovi su pucali na svakih nekoliko minuta. Gardijan navodi da je čak 89% reklama na ovim sajtovima vodilo ka neregistrovanim i sumnjivim onlajn kladionicama.

„Između ilegalnog striminga i neregistrovanog kockanja postoji mračna veza još od pandemije,“ objašnjava za Gardijan Ismail Vali, predsednik kompanije GCI.

Dok se TNT hvali dobrom gledanošću i uspesima Aston Vile u Ligi Evrope i Kristal Palasa u Ligi konferencija, UEFA čupa kosu zbog gubitka profita. Naravoučenije: ako ne date Englezima fudbal besplatno, oni će naći način – makar gledali utakmicu preko pikselizovanog linka sa arapskim komentarom i reklamama za sumnjive kazine.

 

 

KOMENTARI

0
Vest nema komentara.

ODGOVORI NA KOMENTAR

PONIŠTI
OBJAVI

SREDI KOMENTAR

PONIŠTI
SAČUVAJ

Poslednji komentari

Najviše komentarisano

Istaknuto

PSŽ je dostigao individualni i kolektivni nivo koji nikada ranije nisam video u svojoj karijeri. Igrali smo protiv najbolje ekipe na svetu. ...više
Vahid Halilhodžić
Dragi Grobari. Odlučio sam da će ovo biti moja poslednja sezona u Partizanu. Posle skoro sedam godina u klubu, želim da se zahvalim navijačima za konstantnu podršku i mojim saigračima, koji su postali kao porodica za mene. Sa svakim danom koji je prolazio, shvatao sam koliko mi znači ovaj klub i šta on predstavlja. Bila je čast nositi crno-beli dres. Hvala svima što ste bili deo ovog putovanja. Verujem da će se naši putevi ponovo susresti. ...više
Bibars Natho
Za mene je Lionel Mesi i dalje najbolji fudbaler na svetu. Nadam se da će Leo dočekati sledeće Svetsko prvenstvo u odličnoj formi, kako bi ponovo mogao da pravi čuda na terenu. ...više
Ronaldinjo

Anketa

Ko nosi najviše krivice za razdor u FK Partizan?


Svi glasovi: 22
Nogomania.rs
Sve ostalo je nebitno.

Portal www.nogomania.com jedan je od najposećenijih sa sportskim sadržajem u regionu.

Na dnevnom nivou se nude sadržaji iz sveta fudbala, a na medijskom prostoru prisutan je od 2000. godine.