
(foto: Instagram)
Bivši as Barselone i španske reprezentacije, Žerar Pike, našao se u centru velikog skandala nakon poraza njegovog kluba Andore od Albasetea (0:1). Besan zbog sudijskih odluka, Pike je, zajedno sa svojim saradnicima, presreo arbitre na parkingu stadiona, a ono što je izgovorio i što se dogodilo zabeleženo je u šokantnom zvaničnom zapisniku.
Atmosfera na stadionu bila je napeta tokom čitavih 90 minuta, ali je pravi haos nastao kada su zvanična lica pokušala da napuste objekat. Glavni sudija meča, Alonso de Ena Volf, u svom izveštaju je do detalja opisao napad čelnika Andore.
"Gospodin Pike i gospodin Noges su nam prišli i neprestano protestovali zbog sudijskih odluka. Gerard Pike je dodao: 'Odlazite uz pratnju obezbeđenja, inače se može desiti da vas neko napadne'," napisao je arbitar u zapisniku.
Situacija je eskalirala na samom parkingu, gde su fizički napadi i kletve postali deo repertoara uprave kluba:
"Predsednik Andore, gospodin Feran Vilaseka, prišao je na samo par centimetara od delegata meča, snažno ga odgurnuo i podigao pesnicu u nameri da ga udari, pre nego što su ga zadržali pripadnici obezbeđenja. Neposredno pre našeg odlaska, dok smo već bili u vozilu, gospodin Žaume Noges nam je rekao: ‘Nadam se da ćete doživeti nesreću’."
Najkontroverzniju izjavu ostavio je sam Žerar Pike, koji je delegatu izveštaja poručio:
"U nekoj drugoj državi bi vas već pretukli, ali ovde u Andori smo civilizovani ljudi!"
Sukob koji traje već duže vreme
Ovo nije prvi put da su Pike i njegovi saradnici nezadovoljni suđenjem Alonsa de Ene Volfa. Klub je ranije zvanično zahtevao da ovaj sudija više ne deli pravdu na njihovim mečevima, ali taj zahtev nije usvojen. Andora se trenutno bori za ulazak u plej-of za plasman u La Ligu, a do kraja sezone ostalo je još pet odlučujućih kola, u kojima će pritisak na upravu i igrače biti na vrhuncu.