
(foto: Zvanični FB/TW/IG kluba/saveza)
Sraman poraz Srbije od Zelenortskih Ostrva i masovni otkazi ključnih reprezentativaca izazvali su tektonski poremećaj u domaćem fudbalu. Tim povodom oglasio se Stanislav Karasi, predsednik Stručnog odbora FSS, koji je žestoko osudio ponašanje najvećih zvezda i predložio selektoru radikalan potez.
Nekadašnji reprezentativac i trener Stanislav Karasi nije birao reči kada je govorio o igračima koji su propustili junsku akciju, ostavivši selektora na cedilu.
"Njihov potez je sramotan, naneli su veliku štetu reprezentaciji i selektor više ne treba da ih zove u državni tim. Ne mogu da se biraju utakmice. Reprezentacija je svetinja i kad igra prijateljske utakmice moramo da je poštujemo, onaj ko je pozvan treba da natopi dres znojem", poručio je Karasi za Sportski žurnal.
Iako "Orlove" u septembru očekuju teški ispiti u Ligi nacija, prvi čovek Stručnog odbora smatra da kult reprezentacije mora biti iznad svakog rezultata.
"Bolje da izađemo na teren sa lošijim timom, ali bar sa igračima koji vole da igraju za Srbiju, a ne sa onima koji su nas osramotili. Nikad se nije desilo da nam nedostaje ovoliko reprezentativaca. Oni jednostavno nemaju osećaj šta znači državni tim."
Upravo je odbor kojim Karasi rukovodi predložio Veljka Paunovića za selektora, a sada se od novog stratega očekuje da pokaže čvrstu ruku i napravi potpuni rez u svlačionici.
"Mnogo ga cenim, pošten je i odličan trener. Problem je što je deset godina radio van Srbije. Suočio se sa mnogo problema, ali sad treba da preseče i da ne zove više u reprezentaciju igrače koji ga nisu ispoštovali", zaključio je Karasi.