SRB | SLO | ENG

Nemačka

Sve zbog Mercedesa i berberina: Ermedin Demirović se vraća na mesto gde je bio meta kritika zbog luksuza

Redakcija 23. april 2026 0 Komentariši
(foto: Getty Images)
Večerašnji duel polufinala Kupa Nemačke između Štutgarta i Frajburga biće poseban za bosanskohercegovačkog napadača Ermedina Demirovića. On će se suočiti sa svojim bivšim klubom, za koji ga vežu lepe, ali i krajnje neobične uspomene, od luksuznih automobila do nesuglasica oko frizure sa legendarnim trenerom.

Demirović je dres Frajburga nosio od 2020. do 2022. godine, upisavši osam golova i 14 asistencija na 69 utakmica. Ipak, pažnju medija često je privlačio i van terena. U oktobru 2020. godine našao se u centru pažnje kada se na treningu pojavio u luksuznom Mercedes-Benz AMG GT R vrednom 167.000 evra, što se tadašnjem stručnom štabu nije previše dopalo.

Poseban odnos imao je sa tadašnjim trenerom Kristijanom Štrajhom. Demirović se uz osmeh prisetio jedne od anegdota:

"Vreme sa njim bilo je posebno. Šišao sam se svake sedmice, a onda mi je prišao i rekao: 'Medo, šta radiš? Pusti da ti kosa naraste'. Na kraju je ceo tim počeo da se šiša kao ja, a on je mislio da ja kvarim atmosferu."


Zahtevan trener i čovek velikog srca

Iako je u medijima branio pravo igrača na privatnost i slobodno trošenje novca, Štrajh je privatno bio znatno direktniji.

"Ne moram da ga branim. Demi sam odlučuje kako će uložiti novac koji zaradi. Živimo u slobodnoj zemlji. Sve dok svi plaćaju poreze, mogu sa svojim novcem raditi šta žele," govorio je tada Štrajh javno.

Međutim, Demirović otkriva da je razgovor "u četiri oka" izgledao drugačije:

"Privatno je znao da me izgrdi, ali je u medijima uvek štitio igrače. Bio je zahtevan, ali vrhunski i kao trener i kao čovek. Mnogo mi je pomogao."

Danas, sa 54 postignuta gola u Bundesligi, Demirović predvodi napad Štutgarta sa jasnim ciljem – da preko svog bivšeg kluba izbori drugo uzastopno finale Kupa u Berlinu.

KOMENTARI

0
Vest nema komentara.

ODGOVORI NA KOMENTAR

PONIŠTI
OBJAVI

SREDI KOMENTAR

PONIŠTI
SAČUVAJ

Poslednji komentari

Najviše komentarisano

Istaknuto

Arne Slot je šef Liverpula, Pep Gvardiola je šef Mančester Sitija… dok su u Realu šefovi igrači. Trener im može reći da igraju na određeni način, a oni potom izađu na teren i igraju potpuno drugačije. Tako je bilo oduvek. ...više
Stiv Mekmanaman
Za mene je Lionel Mesi i dalje najbolji fudbaler na svetu. Nadam se da će Leo dočekati sledeće Svetsko prvenstvo u odličnoj formi, kako bi ponovo mogao da pravi čuda na terenu. ...više
Ronaldinjo
Dragi Grobari. Odlučio sam da će ovo biti moja poslednja sezona u Partizanu. Posle skoro sedam godina u klubu, želim da se zahvalim navijačima za konstantnu podršku i mojim saigračima, koji su postali kao porodica za mene. Sa svakim danom koji je prolazio, shvatao sam koliko mi znači ovaj klub i šta on predstavlja. Bila je čast nositi crno-beli dres. Hvala svima što ste bili deo ovog putovanja. Verujem da će se naši putevi ponovo susresti. ...više
Bibars Natho

Anketa

Ko nosi najviše krivice za razdor u FK Partizan?


Svi glasovi: 22
Nogomania.rs
Sve ostalo je nebitno.

Portal www.nogomania.com jedan je od najposećenijih sa sportskim sadržajem u regionu.

Na dnevnom nivou se nude sadržaji iz sveta fudbala, a na medijskom prostoru prisutan je od 2000. godine.