
(foto: Getty Images)
Zemljotres na "Santijago Bernabeu"! Kilijan Mbape je nakon utakmice protiv Ovijeda, koju je ponovo počeo kao rezervista, odlučio da prekine tišinu i frontalno napadne trenera Alvara Arbelou. U izjavi koja je šokirala Španiju, Francuz nije birao reči, jasno stavivši do znanja da je odnos sa aktuelnim šefom stručnog štaba nepovratno uništen.
Kilijan Mbape je otvoreno progovorio o svom trenutnom statusu, ne skrivajući sarkazam prema odlukama trenera koji ga je sklonio na marginu.
"Potpuno sam u redu, bio sam spreman za prvu postavu. Ali, trener mi je rekao da sam tek četvrti napadač u timu, iza Mastantuona, Vinisijusa i Gonzala. To je njegova odluka koju poštujem, ali želim da govorim svojim ustima da sve bude jasno. Moja jedina odgovornost je da ginem za ovaj grb," poručio je vidno nezadovoljni Mbape.
Direktan udarac Arbeloi: "Ćabi Alonso će biti veliki trener"
Francuski as je podsetio javnost na prvi deo sezone kada je ekipu vodio Ćabi Alonso i tom prilikom zadao najbolniji udarac Arbeloi.
"Sezonu smo počeli sjajno, imali smo strukturu i ideju. U drugom delu sezone se sve raspalo. To što nismo osvojili nijedan trofej boli, jer ovo nije Real Madrid," naglasio je Kilijan, uz znakovitu rečenicu: "Čvrsto verujem da će Ćabi Alonso postati veliki trener", čime je jasno aludirao na to šta misli o trenutnom strategu.
"Poniženi smo u Kupu dok sam ja 'odmarao'"
Mbape se osvrnuo i na optužbe da bira utakmice i da ne želi da igra zbog povrede koljena koja ga je mučila.
"Najviše me boli što ljudi misle da neću da igram. Kada igram mnogo, kažu da treba da odmaram. U Kupu kralja su mi rekli da odmorim, i šta se desilo? Izbacio nas je drugoligaš!" podsetio je Francuz na bolnu eliminaciju od Albacetea.
Za kraj, dotakao se i El Klasika, u kojem takođe nije nastupio: "Užasno mi je žao što nisam igrao protiv Barselone, jer njima uvek dajem golove."