SRB | SLO | ENG

Španija

TOTALNI RAT U MADRIDU: Mbape "skinuo rukavice" i javno ponizio Arbelou! "On kaže da sam tek četvrti napadač, a bez mene nas izbacuju drugoligaši!"

Redakcija 15. maj 2026 0 Komentariši
(foto: Getty Images)
Zemljotres na "Santijago Bernabeu"! Kilijan Mbape je nakon utakmice protiv Ovijeda, koju je ponovo počeo kao rezervista, odlučio da prekine tišinu i frontalno napadne trenera Alvara Arbelou. U izjavi koja je šokirala Španiju, Francuz nije birao reči, jasno stavivši do znanja da je odnos sa aktuelnim šefom stručnog štaba nepovratno uništen.

Kilijan Mbape je otvoreno progovorio o svom trenutnom statusu, ne skrivajući sarkazam prema odlukama trenera koji ga je sklonio na marginu.

"Potpuno sam u redu, bio sam spreman za prvu postavu. Ali, trener mi je rekao da sam tek četvrti napadač u timu, iza Mastantuona, Vinisijusa i Gonzala. To je njegova odluka koju poštujem, ali želim da govorim svojim ustima da sve bude jasno. Moja jedina odgovornost je da ginem za ovaj grb," poručio je vidno nezadovoljni Mbape.

Direktan udarac Arbeloi: "Ćabi Alonso će biti veliki trener"

Francuski as je podsetio javnost na prvi deo sezone kada je ekipu vodio Ćabi Alonso i tom prilikom zadao najbolniji udarac Arbeloi.

"Sezonu smo počeli sjajno, imali smo strukturu i ideju. U drugom delu sezone se sve raspalo. To što nismo osvojili nijedan trofej boli, jer ovo nije Real Madrid," naglasio je Kilijan, uz znakovitu rečenicu: "Čvrsto verujem da će Ćabi Alonso postati veliki trener", čime je jasno aludirao na to šta misli o trenutnom strategu.

"Poniženi smo u Kupu dok sam ja 'odmarao'"

Mbape se osvrnuo i na optužbe da bira utakmice i da ne želi da igra zbog povrede koljena koja ga je mučila.

"Najviše me boli što ljudi misle da neću da igram. Kada igram mnogo, kažu da treba da odmaram. U Kupu kralja su mi rekli da odmorim, i šta se desilo? Izbacio nas je drugoligaš!" podsetio je Francuz na bolnu eliminaciju od Albacetea.

Za kraj, dotakao se i El Klasika, u kojem takođe nije nastupio: "Užasno mi je žao što nisam igrao protiv Barselone, jer njima uvek dajem golove."

 

KOMENTARI

0
Vest nema komentara.

ODGOVORI NA KOMENTAR

PONIŠTI
OBJAVI

SREDI KOMENTAR

PONIŠTI
SAČUVAJ

Poslednji komentari

Najviše komentarisano

Istaknuto

Mislim da Partizan sada živi sudbinu Hajduka. Zvezda je uspostavila jednu čudesnu dominaciju, kao što je Dinamo postigao u Hrvatskoj. To su sada budžeti od 60, 70, 80 miliona evra, što je za Partizan nedosanjano – ne ta cifra, nego i trećina toga. U takvim okolnostima je teško rvati se. ...više
Zdravko Mamić
Dragi Grobari. Odlučio sam da će ovo biti moja poslednja sezona u Partizanu. Posle skoro sedam godina u klubu, želim da se zahvalim navijačima za konstantnu podršku i mojim saigračima, koji su postali kao porodica za mene. Sa svakim danom koji je prolazio, shvatao sam koliko mi znači ovaj klub i šta on predstavlja. Bila je čast nositi crno-beli dres. Hvala svima što ste bili deo ovog putovanja. Verujem da će se naši putevi ponovo susresti. ...više
Bibars Natho
Meni je lično žao što je Peđa otišao. A ovo što je napravio, to je moralan čin. I on je svoju vrednost neku ljudsku iskazao. Ko ima pravo da uruši jednog Peđu Mijatovića? Hoće li neko da mi objasni? Peđa je veliko fudbalsko ime. On je tri i po godine bio direktor najvećeg kluba na svetu, Real Madrida! ...više
Ljubiša Tumbaković

Anketa

Ko nosi najviše krivice za razdor u FK Partizan?


Svi glasovi: 22
Nogomania.rs
Sve ostalo je nebitno.

Portal www.nogomania.com jedan je od najposećenijih sa sportskim sadržajem u regionu.

Na dnevnom nivou se nude sadržaji iz sveta fudbala, a na medijskom prostoru prisutan je od 2000. godine.