
(foto: Getty Images)
Slučajna objava na mrežama otkrila tešku bitku.
Jedan od najvećih fudbalera u istoriji Škotske, Seltika i Liverpula, čuveni ser Keni Dalgliš, bori se sa rakom. Ova tužna vest stigla je do javnosti na potpuno bizaran način, pošto je sedamdesetpetogodišnja legenda greškom sama podelila informaciju na svojim društvenim mrežama, iako je prvobitni plan bio da sve ostane u krugu porodice.
„Trenutno sam na lečenju od raka. Za razliku od mog rukovanja mobilnim telefonom, lečenje ide dobro. Idealno bi bilo da je ovo ostalo privatna stvar, jer tako i treba da bude, ali moje beskorisne tehnološke veštine su me naterale da se javno oglasim“, napisao je Dalgliš u svom stilu, pokušavajući da unese malo humora u tešku situaciju.
Slavni Škot je zamolio javnost i medije da u ovom trenutku poštuju privatnost njegove porodice i njega samog, uz veliku zahvalnost medicinskom osoblju na neverovatnoj nezi i diskreciji.
Podrška stiže sa Enfilda i iz Glazgova
Fudbalski klub Liverpul odmah se oglasio zvaničnim saopštenjem i pružio punu podršku svojoj najvećoj ikoni.
„Podrška, najbolje želje i ljubav svih u fudbalskom klubu Liverpul su i biće uz ser Kenija i njegovu porodicu. Klub takođe želi da podvuče njegov zahtev za privatnošću u narednom periodu“, stoji u poruci sa Enfilda.
Podsetimo, legendarni napadač je postigao 167 golova na 320 nastupa za Seltik pre nego što je prešao u Liverpul, gde je odigrao čak 515 utakmica i postao sinonim za uspehe kluba kao igrač i menadžer. Za reprezentaciju Škotske zabeležio je 102 nastupa i postigao 30 golova.