SRB | SLO | ENG

Španija

Tejlor Svift u novoj pesmi spomenula Real Madrid, fanovi oduševljeni

Redakcija 4. oktobar 2025 0 Komentariši
(foto: Official TW/IG/FB account)
Tejlor Svift je neočekivano obradovala fudbalske navijače tako što je u stihovima svoje nove pesme pomenula Real Madrid. Popularna američka pevačica tako je ponovo privukla pažnju sportskog sveta, a madridski navijači su oduševljeni.

Tejlor Svift je iznenadila ljubitelje fudbala tako što je u svom novom albumu The Life of a Showgirl, koji je objavljen 3. oktobra, pomenula Real Madrid. Pop ikona je u jednoj pesmi “Wi$h Li$t” izgovorila stih: „Oni žele sve. Oni žele ugovor sa Real Madridom…“, što je brzo postalo viralno među navijačima kraljevskog kluba.

Dobitnica 14 Gremi nagrada objavila je svoj dugo očekivani album u petak. Iako je većina pesama posvećena njenom privatnom životu i ljubavnim pričama, upravo je ova numera posebno privukla pažnju fudbalske publike širom sveta.

Nije potpuno jasno kome je namenjen stih, ali mnogi veruju da Svift koristi Real Madrid kao metaforu za vrhunac uspeha i ambicija, upoređujući ga sa snom svakog fudbalera da potpiše za jedan od najprestižnijih klubova na svetu.

Veza između Svift i madridskog kluba nije sasvim nova. U maju 2024. godine, ona je svoju rekordnu Eras turneju dovela na stadion Santjago Bernabeu, gde je održala dva rasprodata koncerta. Nastupi su bili ogroman komercijalni uspeh i istakli su napore Madrida da stadion iskoristi i za događaje koji nisu povezani sa fudbalom.

Ipak, koncerti su izazvali i kontroverze. Stanovnici u okolini stadiona žalili su se na prekomernu buku, koja je prema izveštajima prelazila 90 decibela — znatno više od evropske granice od 55 decibela — što je otvorilo debatu o pogodnosti stadiona za buduće muzičke događaje.

Svift nikada nije javno otkrila da navija za neki fudbalski klub, ali njena odluka da u pesmi pomene Real Madrid izazvala je talas spekulacija. Bilo da je u pitanju metafora ili suptilan znak, navijači madridskog giganta oduševljeni su što se njihovo ime našlo u stihovima globalne pop zvezde.

U međuvremenu, tim Ćabija Alonsa oporavio se od poraza od Atletika Madrid (5:2) i u Ligi šampiona ubedljivo savladao Kajrat iz Almatija. Sada im sledi subotnji duel La Lige protiv Viljareala na stadionu Santjago Bernabeu.

 

 

 

KOMENTARI

0
Vest nema komentara.

ODGOVORI NA KOMENTAR

PONIŠTI
OBJAVI

SREDI KOMENTAR

PONIŠTI
SAČUVAJ

Poslednji komentari

Najviše komentarisano

Istaknuto

Meni je lično žao što je Peđa otišao. A ovo što je napravio, to je moralan čin. I on je svoju vrednost neku ljudsku iskazao. Ko ima pravo da uruši jednog Peđu Mijatovića? Hoće li neko da mi objasni? Peđa je veliko fudbalsko ime. On je tri i po godine bio direktor najvećeg kluba na svetu, Real Madrida! ...više
Ljubiša Tumbaković
Znam da sam imao neverovatan uspeh kao menadžer i lepo je biti u tom društvu. Ali jedan od najvećih komplimenata koje sam dobio u životu je poruka koja mi je juče stigla od ser Aleksa Fergusona. To me je učinilo presrećnim. ...više
Pep Gvardiola
PSŽ je dostigao individualni i kolektivni nivo koji nikada ranije nisam video u svojoj karijeri. Igrali smo protiv najbolje ekipe na svetu. ...više
Vahid Halilhodžić

Anketa

Ko nosi najviše krivice za razdor u FK Partizan?


Svi glasovi: 86
Nogomania.rs
Sve ostalo je nebitno.

Portal www.nogomania.com jedan je od najposećenijih sa sportskim sadržajem u regionu.

Na dnevnom nivou se nude sadržaji iz sveta fudbala, a na medijskom prostoru prisutan je od 2000. godine.