SRB | SLO | ENG

Srbija

Trka za "Bosanskog Kafua": Partizan dobio opasnu konkurenciju u Sloveniji!

Redakcija 13. maj 2026 0 Komentariši
(foto: zvanični klupski sajt)
Dok navijači Partizana sa nestrpljenjem iščekuju sudbonosnu Skupštinu kluba zakazanu za 1. jun, sportski sektor se suočava sa ozbiljnim izazovom. Iako se u Humskoj prvo čeka "beli dim" povodom novog rukovodstva, tržište ne miruje. Meta broj jedan za poziciju desnog beka, mladi Filip Antonić, postao je glavna zvezda prelaznog roka, a lista klubova koji žele potpis banjalučkog čuda od deteta svakim danom je sve duža.

Iako se činilo da će borba voditi između Beograda, Turske i Holandije, u priču je sada zvanično ušla i Olimpija iz Ljubljane. Slovenci su poznati po dobrom skautingu na prostorima Bosne i Hercegovine, a prema poslednjim informacijama, upravo oni vide Antonića kao idealno rešenje za svoju desnu stranu. Pored "Zmajčeka", za mladog defanzivca su se dodatno raspitivali i određeni klubovi iz Belgije, što dodatno podiže cenu igraču Željezničara iz Banja Luke.

Fizička zver: Pretrči 13,5 kilometara po meču

Ono što je nateralo skaute Bešiktaša i Groningena da odmah otvore notes jesu neverovatni fizički parametri ovog momka. Filip Antonić nije običan bek; on je igrač koji pokriva celu desnu aut-liniju, a podatak da na pojedinim utakmicama pretrči i do 13,5 kilometara svrstava ga u sam vrh evropskih standarda. Njegova izdržljivost je tolika da bez problema igra dva meča nedeljno, nastupajući paralelno za omladinski i prvi tim.

Čeka se 1. jun: Može li Partizan da pobedi u ovoj trci?

Dok se priča o povratku legende kao što je Stevan Jovetić dodatno podgreva atmosferu među navijačima, slučaj Antonić zahteva brzu reakciju. Partizan ima prednost renomea, ali "struja" koja pobedi na predstojećoj Skupštini moraće odmah da posegne u kasu, jer konkurencija iz Evrope ne planira da čeka rasplet u Humskoj ulici.

KOMENTARI

0
Vest nema komentara.

ODGOVORI NA KOMENTAR

PONIŠTI
OBJAVI

SREDI KOMENTAR

PONIŠTI
SAČUVAJ

Poslednji komentari

Najviše komentarisano

Istaknuto

Meni je lično žao što je Peđa otišao. A ovo što je napravio, to je moralan čin. I on je svoju vrednost neku ljudsku iskazao. Ko ima pravo da uruši jednog Peđu Mijatovića? Hoće li neko da mi objasni? Peđa je veliko fudbalsko ime. On je tri i po godine bio direktor najvećeg kluba na svetu, Real Madrida! ...više
Ljubiša Tumbaković
Nakon četiri godine pune izazova i napornog rada, kucnuo je čas za naredni korak. Odlazim sa osećajem da sam misiju ispunio; četiri sezone i tri titule državnog prvaka. Nikada neću zaboraviti ljubav koju su mi od prvog dana pružili naši navijači. Katalonija je moj raj na Zemlji. ...više
Robert Levandovski
Dragi Grobari. Odlučio sam da će ovo biti moja poslednja sezona u Partizanu. Posle skoro sedam godina u klubu, želim da se zahvalim navijačima za konstantnu podršku i mojim saigračima, koji su postali kao porodica za mene. Sa svakim danom koji je prolazio, shvatao sam koliko mi znači ovaj klub i šta on predstavlja. Bila je čast nositi crno-beli dres. Hvala svima što ste bili deo ovog putovanja. Verujem da će se naši putevi ponovo susresti. ...više
Bibars Natho

Anketa

Ko nosi najviše krivice za razdor u FK Partizan?


Svi glasovi: 22
Nogomania.rs
Sve ostalo je nebitno.

Portal www.nogomania.com jedan je od najposećenijih sa sportskim sadržajem u regionu.

Na dnevnom nivou se nude sadržaji iz sveta fudbala, a na medijskom prostoru prisutan je od 2000. godine.