SRB | SLO | ENG

Srbija

Velika pohvala Aleksandru Kataiju: Vladan Milojević ga nazvao najboljim igračem koga je trenirao

Redakcija 16. avgust 2025 0 Komentariši
Vladan Milojević (foto: zvanični klupski sajt)
Aleksandar Katai ponovo je bio junak Crvene zvezde – het-trikom protiv Mladosti iz Lučana (4:1) doneo je šampionu nova tri boda i potvrdio sjajnu formu pred evropski izazov sa Pafosom u plej-ofu za Ligu šampiona. Trener Vladan Milojević nije krio oduševljenje igrama svog kapitena.

Crvena zvezda nastavila je pobednički niz u Super ligi Srbije, pošto je u Lučanima savladala Mladost sa 4:1 u okviru petog kola. Junak meča bio je Aleksandar Katai, koji je postigao het-trik i još jednom potvrdio status lidera tima.

Trener crveno-belih Vladan Milojević istakao je da je njegova ekipa u potpunosti kontrolisala igru, ali i posebno pohvalio svog kapitena.

"Mislim da smo zasluženo pobedili, kontrolisali smo utakmicu. Mladost je jako iskusna ekipa, imaju svoj način i stil igre. Jako malo im treba, uprkos tome što smo mi imali inicijativu", rekao je Milojević za TV Arena Sport.

Posebnu pažnju posvetio je Aleksandru Kataiju, koji je svojim golovima prelomio utakmicu.

"Mi imamo Saleta Kataija. U svojoj karijeri nisam trenirao boljeg igrača i kvalitetnijeg čoveka. Drago mi je zbog njegovog het-trika. Ima dobar odnos prema treningu, trčao je kao mladić večeras i izvukao utakmicu na suv kvalitet koji poseduje", naglasio je strateg crveno-belih.

Zvezda je prva na tabeli sa maksimalnih 12 bodova iz četiri odigrana meča, dok je Mladost sedma sa pet bodova iz pet utakmica. Milojević je dodao da će mladi igrači nastaviti da dobijaju šansu i pohvalio atmosferu u Lučanima.

Crveno-bele već u utorak očekuje prvi meč plej-ofa kvalifikacija za Ligu šampiona protiv kiparskog Pafosa na stadionu "Rajko Mitić".

"Igramo protiv jedne neverovatne ekipe, ali se ne plašimo nikoga. Trebaće nam podrška navijača, a mi ćemo dati sve od sebe, pa neka bude po Božjoj volji", poručio je Milojević.

KOMENTARI

0
Vest nema komentara.

ODGOVORI NA KOMENTAR

PONIŠTI
OBJAVI

SREDI KOMENTAR

PONIŠTI
SAČUVAJ

Poslednji komentari

Najviše komentarisano

Istaknuto

PSŽ je dostigao individualni i kolektivni nivo koji nikada ranije nisam video u svojoj karijeri. Igrali smo protiv najbolje ekipe na svetu. ...više
Vahid Halilhodžić
Meni je lično žao što je Peđa otišao. A ovo što je napravio, to je moralan čin. I on je svoju vrednost neku ljudsku iskazao. Ko ima pravo da uruši jednog Peđu Mijatovića? Hoće li neko da mi objasni? Peđa je veliko fudbalsko ime. On je tri i po godine bio direktor najvećeg kluba na svetu, Real Madrida! ...više
Ljubiša Tumbaković
Dragi Grobari. Odlučio sam da će ovo biti moja poslednja sezona u Partizanu. Posle skoro sedam godina u klubu, želim da se zahvalim navijačima za konstantnu podršku i mojim saigračima, koji su postali kao porodica za mene. Sa svakim danom koji je prolazio, shvatao sam koliko mi znači ovaj klub i šta on predstavlja. Bila je čast nositi crno-beli dres. Hvala svima što ste bili deo ovog putovanja. Verujem da će se naši putevi ponovo susresti. ...više
Bibars Natho

Anketa

Ko nosi najviše krivice za razdor u FK Partizan?


Svi glasovi: 12
Nogomania.rs
Sve ostalo je nebitno.

Portal www.nogomania.com jedan je od najposećenijih sa sportskim sadržajem u regionu.

Na dnevnom nivou se nude sadržaji iz sveta fudbala, a na medijskom prostoru prisutan je od 2000. godine.