SRB | SLO | ENG

Srbija

Zvezdin biser ide u Lajpcig: Maksimović se oprostio uz poruku koja je rasplakala Delije

Redakcija 17. jul 2025 0 Komentariši
Andrija Maksimović (foto: zvanični klupski sajt)
Za Zvezdu živi, ali odlazi: Maksimovićev transfer u Lajpcig težak 14,5 miliona evra.

Crvena zvezda je napravila istorijski transfer prodajom jednog od svojih najvećih bisera – Andrije Maksimovića. Mladi vezista, kojeg su navijači zbog stila igre prozvali "Zvezdin Mesi", seli se u redove Lajpciga za sumu od čak 14 miliona evra, a crveno-beli bi kroz dogovorene bonuse mogli da inkasiraju dodatnih 500.000 evra.

Ovaj spektakularni transfer predstavlja najveći pojedinačni izlazni posao u novijoj istoriji beogradskog kluba. Maksimović se tako pridružuje Kostinju Nedeljkoviću, koji mu je, kako se nezvanično saznaje, imao značajnu ulogu u donošenju konačne odluke da prihvati ponudu Red Bulovog projekta.

Na emotivan način oprostio se od Crvene zvezde i njenih navijača, uz poruku da ovo nije kraj, već samo nova stranica u njegovoj karijeri, uz nadu da će se jednog dana vratiti na "Marakanu".

"Došao je trenutak da započnem novo poglavlje u svojoj karijeri i teško je pronaći prave reči kada odlaziš iz kluba koji to je toliko toga dao… Želeo bih da se zahvalim saigračima, stručnom štabu, rukovodstvu i svim zaposlenima u klubu na sjajnoj saradnji. Hvala ti, Zvezdo, na ostvarenju dečačkog sna i najlepšem periodu u životu. Zauvek ću pamtiti svaki trenutak, sva naša radovanja, ali i tugovanja. Srećan sam što sam imao priliku da osvojim duplu krunu i budem deo bogate istorije Crvene zvezde.

Posebnu zahvalnost dugujem “delijama” i svim simpatizerima Crvene zvezde na neizmernoj podršci, koju sam osećao od prvog trenutka kada sam obukao ovaj sveti dres. Neopisiva je čast i izuzetno sam ponosan što sam delio svlačionicu sa fantastičnim ljudima i sa njima na terenu branio crveno-bele boje do poslednje kapi znoja. Srećno u novoj sezoni. Neka se mušema Lige šampiona ponovo zatrese na našoj “Marakani” i da se ponovo radujemo novim uspesima i trofejima. „Za Zvezdu živim na javi, u snu… Sa Zvezdom biću u dobru i zlu!” Ovo nije „zbogom”, već samo „do sledećeg viđenja."

 

 

 

KOMENTARI

0
Vest nema komentara.

ODGOVORI NA KOMENTAR

PONIŠTI
OBJAVI

SREDI KOMENTAR

PONIŠTI
SAČUVAJ

Poslednji komentari

Najviše komentarisano

Istaknuto

Na Skupštini je postavljeno kao cilj u narednom periodu, sve je ostvareno sem sportskog rezultata. Finansijska konsolidacija, znate da je 56 miliona bio dug, sada je dug ispod 39 miliona evra. Zatim je zadatak bio smanjenje troškova što smo uspeli. Smanjili smo troškove za 550.000 evra. ...više
Milka Forcan o dugu FK Partizan
Ljudi, ne smemo da se zavaravamo. Sa ovom večerašnjom izvedbom nećeš daleko. Nećeš uvek biti u stanju da postigneš gol iz prvog kornera, pa da čekaš da protivnik promaši nekoliko velikih šansi i da ti neko skida loptu sa gol-linije. To je sada prošlo, ali ne možeš da računaš da će uvek prolaziti. ...više
Amar Osim o BiH
Ponosan sam što sam trener Partizana i neću da pričam koliko mi ovaj klub znači. Od dresa Partizana sam se oprostio 2019. godine i od tada se, dakle, sedam godina, bavim trenerskim poslom. Radio sam u pet različitih država, u klubovima koji su se borili za titulu, ali i za opstanak, gde su prioritet bili mladi igrači… Tako da mislim da sam spreman da se suočim sa najvećim izazovom u mojoj trenerskoj karijeri. Školovao sam se za ovo, znam šta me sve čeka i mislim da svi zajedno, uključujući i našu armiju navijača možemo da popravimo stvari. ...više
Saša Ilić

Anketa

Ko nosi najviše krivice za razdor u FK Partizan?


Svi glasovi: 86
Nogomania.rs
Sve ostalo je nebitno.

Portal www.nogomania.com jedan je od najposećenijih sa sportskim sadržajem u regionu.

Na dnevnom nivou se nude sadržaji iz sveta fudbala, a na medijskom prostoru prisutan je od 2000. godine.