SRB | SLO | ENG

Međunarodni fudbal

71 odsto ZA: Navijači Dinama žele Matjaža Keka

Redakcija 1. decembar 2025 0 Komentariši
Matjaž Kek (foto: pigac.si)
Vest o odlasku Matjaža Keka sa klupe Slovenije momentalno je pokrenula stare priče – u Hrvatskoj se ponovo ozbiljno govori o njegovom povratku i mogućem dolasku u Dinamo.

Godine 2020, u vreme kada Matjaž Kek još nije imao rezultate u drugom mandatu na klupi reprezentacije Slovenije, u susednoj Hrvatskoj pojavile su se glasine koje su iskusnog stručnjaka povezivale sa Dinmom Zagreb. Priča, koja je tada bila u začetku, iz različitih razloga nikada nije sazrela i završena je pre vremena. Kek je ostao selektor Slovenije, a ubrzo su stigli i rezultati koji su mu doneli novu potvrdu ugleda.

Pre izvesnog vremena Kek je i sam javno priznao da je u jednom trenutku bio na meti dva najveća hrvatska kluba.
Zašto nikada nisam otišao u Dinamo ili Hajduk? U trenutku kada su pokazali interesovanje za mene, bio sam selektor Slovenije. To je najveći privilegijum“, rekao je Kek.

Danas, na dan kada je i zvanično objavljeno da Matjaž Kek više nije selektor slovenačke reprezentacije, ova priča ponovo je oživela u hrvatskim medijima. Štaviše, Zvonimir Boban, koji trenutno vodi Dinamo, dobija sugestije da iskoristi priliku i krene po bivšeg trenera Rijeke.

Mediji već povezuju Keka sa povratkom u Hrvatsku, gde ga navodno želi Dinamo, odnosno Zvonimir Boban“, piše uticajni portal index.hr, a slične informacije prenose i drugi mediji. Tema je odjeknula ne samo u Hrvatskoj, već i u Bosni i Hercegovini, kao i u Srbiji, gde je završetak Kekovog sedmogodišnjeg mandata u Sloveniji detaljno ispraćen.

Index.hr je uz tekst objavio i anketu u kojoj pita čitaoce da li bi Boban trebalo da dovede Keka u Dinamo. U anketi je do sada učestvovalo više od 5.200 ljudi, a čak 71 odsto učesnika podržava ideju da Kek preuzme klupu zagrebačkog kluba.

 

 

 

KOMENTARI

0
Vest nema komentara.

ODGOVORI NA KOMENTAR

PONIŠTI
OBJAVI

SREDI KOMENTAR

PONIŠTI
SAČUVAJ

Poslednji komentari

Najviše komentarisano

Istaknuto

Nakon četiri godine pune izazova i napornog rada, kucnuo je čas za naredni korak. Odlazim sa osećajem da sam misiju ispunio; četiri sezone i tri titule državnog prvaka. Nikada neću zaboraviti ljubav koju su mi od prvog dana pružili naši navijači. Katalonija je moj raj na Zemlji. ...više
Robert Levandovski
PSŽ je dostigao individualni i kolektivni nivo koji nikada ranije nisam video u svojoj karijeri. Igrali smo protiv najbolje ekipe na svetu. ...više
Vahid Halilhodžić
Meni je lično žao što je Peđa otišao. A ovo što je napravio, to je moralan čin. I on je svoju vrednost neku ljudsku iskazao. Ko ima pravo da uruši jednog Peđu Mijatovića? Hoće li neko da mi objasni? Peđa je veliko fudbalsko ime. On je tri i po godine bio direktor najvećeg kluba na svetu, Real Madrida! ...više
Ljubiša Tumbaković

Anketa

Ko nosi najviše krivice za razdor u FK Partizan?


Svi glasovi: 23
Nogomania.rs
Sve ostalo je nebitno.

Portal www.nogomania.com jedan je od najposećenijih sa sportskim sadržajem u regionu.

Na dnevnom nivou se nude sadržaji iz sveta fudbala, a na medijskom prostoru prisutan je od 2000. godine.