SRB | SLO | ENG

Međunarodni fudbal

Dok je Maksimir slavio titulu, stigla milionska uplata: Bivši as Hajduka prodao Dinamovog napadača!

Redakcija 27. april 2026 0 Komentariši
(foto: Getty Images)
Dok su fudbaleri Dinama na terenu protiv Varaždina potvrđivali novu šampionsku krunu, a navijači na tribinama započinjali veliku žurku, uprava kluba sa Maksimira završila je jedan od najčudnijih transfera u istoriji. Sudbinu milionske prodaje Sandra Kulenovića u italijansku Seriju A rešio je niko drugi do bivši kapiten ljutog rivala Hajduka, Nikola Vlašić.

Slavlje na Maksimiru dobilo je neočekivanu finansijsku notu zahvaljujući dešavanjima na stadionu "Đuzepe Meaca". Naime, Nikola Vlašić je u 70. minutu meča protiv Intera bio precizan sa bele tačke za konačnih 2:2, čime je Torinu matematički osigurao opstanak u eliti. Taj gol nije samo pokvario slavlje "Neroazurima", već je automatski aktivirao obaveznu otkupnu klauzulu za hrvatskog napadača.

Sandro Kulenović, koji je u Torinu boravio na pozajmici, ovim rezultatom postao je stalni član italijanskog kluba. Dinamo će na ime ovog transfera prihodovati čista tri miliona evra, uz ranijih 500.000 koliko su inkasirali za samu pozajmicu.

Zanimljivo je da Kulenović (26) u dosadašnjih 10 nastupa u Seriji A nije postigao nijedan gol, dok je Vlašić sa osam pogodaka i tri asistencije bio ključni čovek za opstanak tima. Ipak, čelnici Torina su verovali u ovaj projekat, a Dinamo je još jednom pokazao da zna kako da profitira čak i u trenucima kada se slavi titula.

Podsetimo, Kulenović je u Dinamo stigao 2019. godine iz poljske Legije za 1,6 miliona evra. Iako je često bio na pozajmicama u Rijeci i Lokomotivi, za Modre je upisao 127 nastupa i postigao 43 gola, a sada karijeru definitivno nastavlja na "čizmi".

KOMENTARI

0
Vest nema komentara.

ODGOVORI NA KOMENTAR

PONIŠTI
OBJAVI

SREDI KOMENTAR

PONIŠTI
SAČUVAJ

Poslednji komentari

Najviše komentarisano

Istaknuto

Ponosan sam što sam trener Partizana i neću da pričam koliko mi ovaj klub znači. Od dresa Partizana sam se oprostio 2019. godine i od tada se, dakle, sedam godina, bavim trenerskim poslom. Radio sam u pet različitih država, u klubovima koji su se borili za titulu, ali i za opstanak, gde su prioritet bili mladi igrači… Tako da mislim da sam spreman da se suočim sa najvećim izazovom u mojoj trenerskoj karijeri. Školovao sam se za ovo, znam šta me sve čeka i mislim da svi zajedno, uključujući i našu armiju navijača možemo da popravimo stvari. ...više
Saša Ilić
Meni je lično žao što je Peđa otišao. A ovo što je napravio, to je moralan čin. I on je svoju vrednost neku ljudsku iskazao. Ko ima pravo da uruši jednog Peđu Mijatovića? Hoće li neko da mi objasni? Peđa je veliko fudbalsko ime. On je tri i po godine bio direktor najvećeg kluba na svetu, Real Madrida! ...više
Ljubiša Tumbaković
Dragi Grobari. Odlučio sam da će ovo biti moja poslednja sezona u Partizanu. Posle skoro sedam godina u klubu, želim da se zahvalim navijačima za konstantnu podršku i mojim saigračima, koji su postali kao porodica za mene. Sa svakim danom koji je prolazio, shvatao sam koliko mi znači ovaj klub i šta on predstavlja. Bila je čast nositi crno-beli dres. Hvala svima što ste bili deo ovog putovanja. Verujem da će se naši putevi ponovo susresti. ...više
Bibars Natho

Anketa

Ko nosi najviše krivice za razdor u FK Partizan?


Svi glasovi: 22
Nogomania.rs
Sve ostalo je nebitno.

Portal www.nogomania.com jedan je od najposećenijih sa sportskim sadržajem u regionu.

Na dnevnom nivou se nude sadržaji iz sveta fudbala, a na medijskom prostoru prisutan je od 2000. godine.