SRB | SLO | ENG

Engleska

Dragan Šolak priznao grešku, pa udario po Englezima: Kazna je prestroga, navijači i igrači su najviše izgubili!

Redakcija 2. jun 2026 0 Komentariši
(foto: Posnetek zaslona)
Srpski biznismen i vlasnik Sautemptona, Dragan Šolak, konačno je progovorio nakon nezapamćenog skandala koji je uzdrmao engleski fudbal i uništio snove kluba o povratku u Premijer ligu. U svom prvom javnom obraćanju posle kontroverzne afere "Spajgejt" (Spygate), Šolak je priznao greške i uputio direktno izvinjenje navijačima "Svetaca".

Sautempton je iza sebe imao sezonu iz snova – nanizali su 21 meč bez poraza, stigli do polufinala FA kupa i na terenu obezbedili plasman u plej-of za ulazak u viši rang. Međutim, sve je palo u vodu kada je nezavisna disciplinska komisija surovo kaznila klub zbog špijuniranja treninga tri protivnička tima.

Kazna je bila brutalna – izbacivanje iz finala plej-ofa, što je izazvalo zemljotres na Ostrvu.

Srpski magnat Dragan Šolak je u otvorenom pismu preuzeo potpunu odgovornost na sebe:

"Želim da se izvinim zbog načina na koji se sezona završila. Kao prvi čovek kluba, preuzimam odgovornost za sve što se dešava u Sautemptonu. Greške su napravljene i izvući ćemo pouke iz njih", poručio je Šolak.

Ipak, iako priznaje krivicu, Šolak je oštro skrenuo pažnju na to da su aršini Engleske fudbalske asocijacije (FA) bili prestrogi.

"Pravila jesu prekršena i konsekvence moraju da postoje. Međutim, ubeđen sam da je kazna apsolutno neproporcionalna prekršaju, naročito kada se uporedi sa nekim ranijim slučajevima. Navijači i igrači su ovde izgubili najviše."

I pored tektonskih poremećaja, Šolak je pokazao stabilnost i potvrdio da stručni štab na čelu sa trenerom Tondom Ekertom, kao i tehnički direktor Johanes Spors, imaju njegovo apsolutno poverenje i ostaju na funkcijama.

Cilj za sezonu 2026/27 je kristalno jasan – ekspresan povratak tamo gde klub i pripada.

"Želimo povratak u Premijer ligu. Verujemo u našeg trenera i u smer koji smo zacrtali. Tokom leta ćemo sklopiti tim koji će podići navijače na noge i vratiti uzbuđenje na 'Sent Meris' stadion", obećao je srpski vlasnik.

KOMENTARI

0
Vest nema komentara.

ODGOVORI NA KOMENTAR

PONIŠTI
OBJAVI

SREDI KOMENTAR

PONIŠTI
SAČUVAJ

Poslednji komentari

Najviše komentarisano

Istaknuto

Mislim da Partizan sada živi sudbinu Hajduka. Zvezda je uspostavila jednu čudesnu dominaciju, kao što je Dinamo postigao u Hrvatskoj. To su sada budžeti od 60, 70, 80 miliona evra, što je za Partizan nedosanjano – ne ta cifra, nego i trećina toga. U takvim okolnostima je teško rvati se. ...više
Zdravko Mamić
Na Skupštini je postavljeno kao cilj u narednom periodu, sve je ostvareno sem sportskog rezultata. Finansijska konsolidacija, znate da je 56 miliona bio dug, sada je dug ispod 39 miliona evra. Zatim je zadatak bio smanjenje troškova što smo uspeli. Smanjili smo troškove za 550.000 evra. ...više
Milka Forcan o dugu FK Partizan
Arne Slot je šef Liverpula, Pep Gvardiola je šef Mančester Sitija… dok su u Realu šefovi igrači. Trener im može reći da igraju na određeni način, a oni potom izađu na teren i igraju potpuno drugačije. Tako je bilo oduvek. ...više
Stiv Mekmanaman

Anketa

Ko nosi najviše krivice za razdor u FK Partizan?


Svi glasovi: 22
Nogomania.rs
Sve ostalo je nebitno.

Portal www.nogomania.com jedan je od najposećenijih sa sportskim sadržajem u regionu.

Na dnevnom nivou se nude sadržaji iz sveta fudbala, a na medijskom prostoru prisutan je od 2000. godine.