
(foto: Twitter)
Iako su mreže mirovale u okršaju Fiorentine i Sasuola, pažnju italijanske javnosti i navijača širom Evrope privukao je srdačan susret dvojice veterana nakon poslednjeg sudijskog zvižduka. Legendarni španski čuvar mreže, David de Hea, i nekadašnji stub reprezentacije Srbije, Nemanja Matić, iskoristili su duel u Seriji A kako bi evocirali uspomene na zajedničke dane provedene u dresu Mančester junajteda.
Susret u Firenci završen je bez pobednika (0:0), ali je za dvojicu aktera ovaj meč imao posebnu emotivnu težinu. David de Hea, koji ove sezone brani boje "Viole", ugostio je svog starog prijatelja Nemanju Matića, koji trenutno nastupa za Sasuolo.
Nakon završetka utakmice, kamere su zabeležile njihov prisan razgovor, a španski golman je ubrzo nakon toga podelio zajedničku fotografiju na društvenim mrežama uz poruku koja je izazvala lavinu komentara: „Stari prijatelji ponovo UJEDINJENI“. Ova poruka direktna je aluzija na godine koje su proveli zajedno braneći boje engleskog giganta sa "Old Traforda", gde je njihovo prijateljstvo i započelo.
Dok je De Hea svojim odbranama još jednom dokazao klasu, Matić je komandovao sredinom terena gostiju, potvrđujući da su obojica, uprkos godinama, i dalje ključne figure u svojim timovima. Iako su u Italiji sada na suprotnim stranama, scena iz Firence pokazala je da fudbal, pored rivalstva, piše i najlepše priče o trajnim prijateljstvima koja prevazilaze klupske boje.