SRB | SLO | ENG

Italija

Emotivni susret na "Artemio Frankiju": De Hea i Matić ponovo zajedno! (FOTO)

Redakcija 26. april 2026 0 Komentariši
(foto: Twitter)
Iako su mreže mirovale u okršaju Fiorentine i Sasuola, pažnju italijanske javnosti i navijača širom Evrope privukao je srdačan susret dvojice veterana nakon poslednjeg sudijskog zvižduka. Legendarni španski čuvar mreže, David de Hea, i nekadašnji stub reprezentacije Srbije, Nemanja Matić, iskoristili su duel u Seriji A kako bi evocirali uspomene na zajedničke dane provedene u dresu Mančester junajteda.

Susret u Firenci završen je bez pobednika (0:0), ali je za dvojicu aktera ovaj meč imao posebnu emotivnu težinu. David de Hea, koji ove sezone brani boje "Viole", ugostio je svog starog prijatelja Nemanju Matića, koji trenutno nastupa za Sasuolo.

Nakon završetka utakmice, kamere su zabeležile njihov prisan razgovor, a španski golman je ubrzo nakon toga podelio zajedničku fotografiju na društvenim mrežama uz poruku koja je izazvala lavinu komentara: „Stari prijatelji ponovo UJEDINJENI“. Ova poruka direktna je aluzija na godine koje su proveli zajedno braneći boje engleskog giganta sa "Old Traforda", gde je njihovo prijateljstvo i započelo.

Dok je De Hea svojim odbranama još jednom dokazao klasu, Matić je komandovao sredinom terena gostiju, potvrđujući da su obojica, uprkos godinama, i dalje ključne figure u svojim timovima. Iako su u Italiji sada na suprotnim stranama, scena iz Firence pokazala je da fudbal, pored rivalstva, piše i najlepše priče o trajnim prijateljstvima koja prevazilaze klupske boje.

KOMENTARI

0
Vest nema komentara.

ODGOVORI NA KOMENTAR

PONIŠTI
OBJAVI

SREDI KOMENTAR

PONIŠTI
SAČUVAJ

Poslednji komentari

Najviše komentarisano

Istaknuto

Meni je lično žao što je Peđa otišao. A ovo što je napravio, to je moralan čin. I on je svoju vrednost neku ljudsku iskazao. Ko ima pravo da uruši jednog Peđu Mijatovića? Hoće li neko da mi objasni? Peđa je veliko fudbalsko ime. On je tri i po godine bio direktor najvećeg kluba na svetu, Real Madrida! ...više
Ljubiša Tumbaković
Dragi Grobari. Odlučio sam da će ovo biti moja poslednja sezona u Partizanu. Posle skoro sedam godina u klubu, želim da se zahvalim navijačima za konstantnu podršku i mojim saigračima, koji su postali kao porodica za mene. Sa svakim danom koji je prolazio, shvatao sam koliko mi znači ovaj klub i šta on predstavlja. Bila je čast nositi crno-beli dres. Hvala svima što ste bili deo ovog putovanja. Verujem da će se naši putevi ponovo susresti. ...više
Bibars Natho
Nakon četiri godine pune izazova i napornog rada, kucnuo je čas za naredni korak. Odlazim sa osećajem da sam misiju ispunio; četiri sezone i tri titule državnog prvaka. Nikada neću zaboraviti ljubav koju su mi od prvog dana pružili naši navijači. Katalonija je moj raj na Zemlji. ...više
Robert Levandovski

Anketa

Ko nosi najviše krivice za razdor u FK Partizan?


Svi glasovi: 22
Nogomania.rs
Sve ostalo je nebitno.

Portal www.nogomania.com jedan je od najposećenijih sa sportskim sadržajem u regionu.

Na dnevnom nivou se nude sadržaji iz sveta fudbala, a na medijskom prostoru prisutan je od 2000. godine.