SRB | SLO | ENG

Međunarodni fudbal

FIFA rang-lista: Srbija stagnira, Argentina ostaje broj 1

Redakcija 10. jul 2025 0 Komentariši
(foto: Getty Images)
Bez velikih promena za Srbiju, ali i bez napretka.

Fudbalska reprezentacija Srbije beleži blagi pad na najnovijoj FIFA rang-listi, objavljenoj 10. jula 2025. godine, i sada zauzima 32. poziciju sa 1.523,03 boda.

U poređenju sa prethodnim izveštajem iz aprila, “orlovi” su nazadovali za jedno mesto, uz minimalan gubitak od svega 0,88 bodova. Iako se ne radi o velikom padu, trend stagnacije u rezultatima je očigledan, a pomeranja su posledica neubedljivih nastupa u prethodnim mesecima.

Reprezentacije koje se nalaze odmah ispred Srbije imaju tek nešto više bodova, što ostavlja prostor za napredak – ali samo ukoliko selekcija Dragana Stojkovića ostvari zapažene rezultate protiv ozbiljnih protivnika u predstojećim takmičarskim mečevima.

Na samom vrhu liste nema promenaArgentina i dalje drži lidersku poziciju sa 1.885,36 bodova, ispred Španije (1.867,09) i Francuske (1.862,03). Prvu desetoricu zatvaraju Engleska, Brazil, Portugal, Holandija, Belgija, Nemačka i Hrvatska.

Naredno ažuriranje FIFA rang-liste zakazano je za 18. septembar, kada će biti uračunati rezultati iz avgustovskih i septembarskih utakmica. Do tada, Srbija ima priliku da popravi utisak i eventualno se vrati ka vrhu treće desetine svetskog fudbala.

Više o:

Srbija

KOMENTARI

0
Vest nema komentara.

ODGOVORI NA KOMENTAR

PONIŠTI
OBJAVI

SREDI KOMENTAR

PONIŠTI
SAČUVAJ

Poslednji komentari

Najviše komentarisano

Istaknuto

PSŽ je dostigao individualni i kolektivni nivo koji nikada ranije nisam video u svojoj karijeri. Igrali smo protiv najbolje ekipe na svetu. ...više
Vahid Halilhodžić
Na Skupštini je postavljeno kao cilj u narednom periodu, sve je ostvareno sem sportskog rezultata. Finansijska konsolidacija, znate da je 56 miliona bio dug, sada je dug ispod 39 miliona evra. Zatim je zadatak bio smanjenje troškova što smo uspeli. Smanjili smo troškove za 550.000 evra. ...više
Milka Forcan o dugu FK Partizan
Dragi Grobari. Odlučio sam da će ovo biti moja poslednja sezona u Partizanu. Posle skoro sedam godina u klubu, želim da se zahvalim navijačima za konstantnu podršku i mojim saigračima, koji su postali kao porodica za mene. Sa svakim danom koji je prolazio, shvatao sam koliko mi znači ovaj klub i šta on predstavlja. Bila je čast nositi crno-beli dres. Hvala svima što ste bili deo ovog putovanja. Verujem da će se naši putevi ponovo susresti. ...više
Bibars Natho

Anketa

Ko nosi najviše krivice za razdor u FK Partizan?


Svi glasovi: 23
Nogomania.rs
Sve ostalo je nebitno.

Portal www.nogomania.com jedan je od najposećenijih sa sportskim sadržajem u regionu.

Na dnevnom nivou se nude sadržaji iz sveta fudbala, a na medijskom prostoru prisutan je od 2000. godine.