Međunarodni fudbal

Gore društvene mreže: Da li je Zvezdin napadač provocirao Kristijana Ronalda?

Redakcija 25. novembar 2022 0 Komentariši
Osman Bulari na meču protiv Portugalije u Kataru. (foto: Zvanični FB/TW/IG igraća)
Savladale su me emocije u trenutku kada sam postigao gol za svoju zemlju na svom debiju na Mundijalu. Moje vaspitanje mi ne dozvoljava da ne ukažem poštovanje starijima, a kamoli svom idolu Ronaldu, napisao je Osman Bukari na svom "Tviter" nalogu.
Kada je postizao golove za Crvene zvezdu radovao se na specifičan način, a kada je pogodio mrežu za Ganu protiv selekcije Portugalije na Mundijalu u Kataru u 89. minutu za 3:2, oponašao je veliku fudbalsku zvezdu Kristijana Ronalda. Osman Bukari, krilni napadač crveno-belih i "crnih zvezda" našao seupravo zbog tog detalja na optuženičkoj klupi.

Portugal je poveo iz penala Kristijana Ronalda, Andre Aju je izjednačio, da bi potom Žoao Feliks i Rafael Leao doneli novu prednost evropskoj selekciji. Osman Bukari uspeo je u 89. minutu da savlada portugalskog golmana i donese nadu Gani.

Istakao je da nije istina da je provocirao Ronalda.

"Primetio sam da je moja proslava gola izazvala mnogo komentara koji su tvrdili da nisam imao poštovanja prema Kristijanu Ronaldu, što nije tačno. Savladale su me emocije u trenutku u kojem sam postigao gol za svoju zemlju na svom debiju na Mundijalu. Moje vaspitanje mi ne dozvoljava da ne ukažem poštovanje starijima, a kamoli svom idolu. Hvala na podršci, a mi se koncentrišemo na sledeću utakmicu", napisao je Osman Bukari na svom "Tviter" profilu.

Selekcija Gane svoju sledeću utakmicu na Mundijalu igra 28. novembra protiv Južne Koreje.