Engleska

Haland i Foden za rekorde Sitija: Navijači Junajteda izašli pre poluvremena

Ivan Radošević 2. oktobar 2022 0 Komentariši
Haland i Foden pisali istoriju protiv Junajteda. (foto: Getty Images)
Norvežanin i Englez sa po het-trikom deklasirali gradskog rivala (6:1) i ispisali istoriju.
Erling Haland je het-trikom protiv Junajteda posato prvi igrač u istoriji Premijer lige koji je na tri uzastopna meča kod kuće postigao po tri gola! A, ovo su mu bili 16, 17. i 18. gol u sezoni, od čega ih je 17 postigao u ligi na osam mečeva! I to samo 56 dana od debija. Inače, u ligi ima isti broj het-trikova kao Kristijano Ronaldo, koji je meč odgledao sa klupe.

U istoriju se upisao i Fil Foden. Postigao je het-trik, a ukupno je prebacio 50 golova. Sa 22 godine i 127 dana preskočio je na toj listi igrača Pepa Gvardile Lionela Mesija, kome je za 50 golova bilo neophodno 22 godine 164 dana života.

A, o utakmici, šta može da se kaže osim rezultata - 6:3. Od derbija Mančestera ni "D". Već u prvom poluvremenu po dva gola Halanda i Fodena za Siti u viktorijama na gol Junajteda. Gosti su bili toliko nemoćni da je Kristijano Ronaldo grizao prste na klupi, a navijači su im napustili "Etihad" pre kraja prvog poluvremena.

Ni tračak nade koji je dao Junajtedu Entoni evrogolom nije bio dovoljan za neko popravljanje utiska, jer je Kevin de Brujne, majstor asistencija, ponovo proigrao Halanda, a ovaj samo par minuta kasnije poslao pas Fodenu za "šesticu" na semaforu. A, Marsijal je samo pokušao da ublaži bruku tima Erika ten Haga.