
(foto: Zvanični FB/TW/IG kluba/saveza)
Dinamo razbio kasu: Dion Drena Beljo stigao za pet miliona evra!
Dion Drena Beljo je zvanično postao član Dinama iz Zagreba! Hrvatski napadač je napustio nemački Augsburg, a sada je postao najskuplje pojačanje u istoriji hrvatskog klupskog fudbala. Dinamo je za 23-godišnjaka platio pet miliona evra, a Nemci se nadaju dodatnih dva i po miliona kroz bonuse. Navijači u Zagrebu očekuju veliki broj golova.
Beljo je omladinski fudbal igrao u Cibaliji i Osijeku, a 2023. godine je prešao u Augsburg. Prošlu sezonu proveo je na pozajmici u Rapidu.
U austrijskom klubu se odlično pokazao – postigao je 19 golova i zabeležio pet asistencija. U Hrvatskoj bi, dakle, trebalo da napravi još korak više. Dinamo sastavlja tim koji na papiru izgleda izuzetno impresivno. Bolna sezona 2024/25 očigledno je izazvala konkretnu reakciju u klupskim kancelarijama.
Beljo je već trinaesto pojačanje Dinama ovog leta, a Zagrepčani su potrošili znatno više od deset miliona evra. Navijači su za sada oduševljeni.