SRB | SLO | ENG

Španija

Kandidat za predsednika Reala javno priznao da želi Barselonu u drugoj ligi!

Redakcija 3. jun 2026 0 Komentariši
(foto: Posnetek zaslona)
Rivalstvo između Real Madrida i Barselone dobilo je novo, izuzetno burno poglavlje. Ovoga puta u prvom planu nije El Klasiko na terenu, već izjava kandidata za predsednika madridskog velikana, Enrikea Rikelmea, koji je svojim rečima podigao veliku prašinu u španskoj javnosti.

Rikelme, koji se bori za funkciju predsednika Reala protiv Florentina Pereza, gostovao je u izuzetno popularnom španskom podkastu "The Wild Project". Tamo je bez ikakvih zadrški i diplomatskih odgovora govorio o svom pogledu na večnog rivala iz Katalonije.

"Voleo bih da vidim Barselonu u Segundi (drugoj ligi). To bi me usrećilo", ispalio je Rikelme kada ga je voditelj upitao o rivalstvu dva kluba.

Međutim, tu se nije zaustavio. Kada je dobio direktno pitanje da li bi voleo da Barselona potpuno nestane sa fudbalske mape, njegov odgovor bio je još oštriji:

"Nemam nikakav problem sa tim. Ja želim da Real Madrid pobeđuje. A šta će se desiti drugima..."

Ove reči odmah su izazvale lavinu reakcija i rat navijača na društvenim mrežama.

"Perez je oživeo mrtvu Barselonu zbog Superlige, a Laporta ga je izdao"

Rikelme trenutno sprovodi veliku medijsku kampanju i obilazi vodeće španske medije kako bi predstavio svoj predsednički program i viziju budućnosti kluba. Ipak, agresivna retorika prema Kataloncima potpuno je bacio u senku sve ostale sportske i ekonomske teme.

Zanimljivo je da je Rikelme pre samo nekoliko dana direktno optužio svog protivkandidata Florentina Pereza da je lično kriv za dominaciju Barselone u poslednje dve godine, tvrdeći da je aktuelni predsednik Reala spasao najvećeg rivala kada je bio na kolenima.

"Barselona je bila mrtva. Ipak, naš predsednik Florentino Perez im je pomogao u trenucima najveće finansijske krize jer je sanjao o projektu Superlige. Na kraju, Žoan Laporta ga je izdao", zaključio je Rikelme.

KOMENTARI

0
Vest nema komentara.

ODGOVORI NA KOMENTAR

PONIŠTI
OBJAVI

SREDI KOMENTAR

PONIŠTI
SAČUVAJ

Poslednji komentari

Najviše komentarisano

Istaknuto

Na Skupštini je postavljeno kao cilj u narednom periodu, sve je ostvareno sem sportskog rezultata. Finansijska konsolidacija, znate da je 56 miliona bio dug, sada je dug ispod 39 miliona evra. Zatim je zadatak bio smanjenje troškova što smo uspeli. Smanjili smo troškove za 550.000 evra. ...više
Milka Forcan o dugu FK Partizan
Meni je lično žao što je Peđa otišao. A ovo što je napravio, to je moralan čin. I on je svoju vrednost neku ljudsku iskazao. Ko ima pravo da uruši jednog Peđu Mijatovića? Hoće li neko da mi objasni? Peđa je veliko fudbalsko ime. On je tri i po godine bio direktor najvećeg kluba na svetu, Real Madrida! ...više
Ljubiša Tumbaković
Dragi Grobari. Odlučio sam da će ovo biti moja poslednja sezona u Partizanu. Posle skoro sedam godina u klubu, želim da se zahvalim navijačima za konstantnu podršku i mojim saigračima, koji su postali kao porodica za mene. Sa svakim danom koji je prolazio, shvatao sam koliko mi znači ovaj klub i šta on predstavlja. Bila je čast nositi crno-beli dres. Hvala svima što ste bili deo ovog putovanja. Verujem da će se naši putevi ponovo susresti. ...više
Bibars Natho

Anketa

Ko nosi najviše krivice za razdor u FK Partizan?


Svi glasovi: 22
Nogomania.rs
Sve ostalo je nebitno.

Portal www.nogomania.com jedan je od najposećenijih sa sportskim sadržajem u regionu.

Na dnevnom nivou se nude sadržaji iz sveta fudbala, a na medijskom prostoru prisutan je od 2000. godine.