SRB | SLO | ENG

Međunarodni fudbal

Matjaž Kek ponovo na klupi Rijeke?! Mišković kreće po čoveka koji je srušio Dinamo

Redakcija 14. maj 2026 0 Komentariši
Matjaž Kek (foto: pigac.si)
Nakon ubedljivog poraza u finalu Kupa Hrvatske, dani Viktora Sančeza na klupi Rijeke su odbrojani. Španac, koji je prethodno sa ljubljanskom Olimpijom pokorio Sloveniju i igrao proleće u Evropi, uspeo je da stabilizuje tim sa Rujevice, ali ne i da napravi očekivani iskorak ka trofejima. Kako prenosi zagrebački Večernji list, predsednik kluba Damir Mišković ne gubi vreme – zamena je već pronađena, a reč je o čoveku čije ime navijači Rijeke izgovaraju sa božanstvenim poštovanjem: Matjaž Kek!

Povratak Matjaža Keka na Kvarner bio bi jedan od najvećih potresa u regionalnom fudbalu ovog leta. Mariborčanin je već jednom bio na meti kluba, ali su se tada kockice tek sklapale. Sada, kada je Rijeci ponovo potrebna čvrsta ruka i pobednički mentalitet, Mišković je odlučio da zaigra na "sigurnu kartu".

Kek je u svom prvom mandatu (2013-2018) postao legenda kluba:

  • Prekinuo je višedecenijsku dominaciju zagrebačkog Dinama i osvojio istorijsku titulu šampiona Hrvatske 2017. godine.

  • Osvojio je dva Kupa Hrvatske.

  • Redovno je igrao grupne faze Lige Evrope i učinio Rujevicu neosvojivom tvrđavom.

Zeleno svetlo: Kek spreman za novi posao

Nakon odlaska sa mesta selektora reprezentacije Slovenije, Matjaž Kek je trenutno bez angažmana, ali ne i bez ambicija. U poslednjim medijskim nastupima, iskusni stručnjak je bio jasan – želi povratak na klupsku klupu i svakodnevni rad na terenu.

Iako ponuda sigurno ne manjka, Rijeka je za Keka mnogo više od posla. Kvarner smatra svojim drugim domom, a povezanost sa klubom i navijačima nikada nije prekinuta. Čini se da je trenutak za drugi mandat "Kralja Matjaža" idealan kako bi se Rijeka ponovo ravnopravno uključila u borbu za titulu sa Dinamom i Hajdukom.

KOMENTARI

0
Vest nema komentara.

ODGOVORI NA KOMENTAR

PONIŠTI
OBJAVI

SREDI KOMENTAR

PONIŠTI
SAČUVAJ

Poslednji komentari

Najviše komentarisano

Istaknuto

Meni je lično žao što je Peđa otišao. A ovo što je napravio, to je moralan čin. I on je svoju vrednost neku ljudsku iskazao. Ko ima pravo da uruši jednog Peđu Mijatovića? Hoće li neko da mi objasni? Peđa je veliko fudbalsko ime. On je tri i po godine bio direktor najvećeg kluba na svetu, Real Madrida! ...više
Ljubiša Tumbaković
PSŽ je dostigao individualni i kolektivni nivo koji nikada ranije nisam video u svojoj karijeri. Igrali smo protiv najbolje ekipe na svetu. ...više
Vahid Halilhodžić
Znam da sam imao neverovatan uspeh kao menadžer i lepo je biti u tom društvu. Ali jedan od najvećih komplimenata koje sam dobio u životu je poruka koja mi je juče stigla od ser Aleksa Fergusona. To me je učinilo presrećnim. ...više
Pep Gvardiola

Anketa

Ko nosi najviše krivice za razdor u FK Partizan?


Svi glasovi: 22
Nogomania.rs
Sve ostalo je nebitno.

Portal www.nogomania.com jedan je od najposećenijih sa sportskim sadržajem u regionu.

Na dnevnom nivou se nude sadržaji iz sveta fudbala, a na medijskom prostoru prisutan je od 2000. godine.