
Mirko Ivanić (foto: zvanični klupski sajt)
Mirko Ivanić je dobio visoku ocenu za svoju igru, a izabran je i za igrača utakmice.
UEFA je za najboljeg igrača utakmice u Bernu izabrala Mirka Ivanića. Odlični fudbaler Crvene zvezde odigrao je sjajnu utakmicu, a nakon nje je rekao:
"Teška utakmica, odigrali smo fantastično od prvog minuta. Najbolja utakmica u Ligi šampiona od kada sam ja u Zvezdi. Dominirali smo, zaslužili smo pobedu. Gelor Kanga je na kraju dao gol. Mogli smo i bolje, ali šest bodova nije malo. Mislim da smo ponosno prezentovali Srbiju i Crvenu zvezdu. Tim je uvek bio na prvom mestu. Nagradu za igrača utakmice poklanjam mom matičnom klubu Mladosti iz Bačkog Jarka da imaju i da ostala deca mogu da sanjaju. Malo da se našalim, uvek su pravi igrači dolazili iz malih sredina.", rekao je Ivanić za Arenu sport.
Na kraju se osvrnuo i na gol Gabonca.
"Obožavam Kangu, imamo odličan odnos. Osećao sam da ćemo da pobedimo. Osećao sam da smo tim od doručka do kraja utakmice. Kada takav pristup imamo, onda će i rezultat da dođe. Možda neće uvek da bude pobeda, ali nas je sada Bog nagradio."