
(foto: Posnetek zaslona)
Bivši selektor U21 reprezentacije Holandije novi trener Olimpije.
Olimpija će danas na konferenciji za medije u 14 časova predstaviti novog trenera, a već pre početka razjašnjenja je glavni misterij – ime trenera koji će na vreloj klupi Ljubljančana naslediti Žorža Simaa.
Novi trener Olimpije postao je 53-godišnji Holanđanin Ervin van der Loj, koji će biti prvi holandski trener u istoriji ljubljanskog kluba.
Van der Loj je u dosadašnjoj trenerskoj karijeri radio samo u Holandiji, gde važi za prilično prepoznatljivo ime, pošto je vodio poznate holandske klubove kao što su Groningen, Viljem II i poslednji Herakles.
Sa pomenutim klubom je u prošloj sezoni u Erediviziji zauzeo četrnaesto mesto, a pre toga je čak pet godina obavljao ulogu selektora holandske reprezentacije do 21 godine.
Van der Loj je kao trener sa Groningenom osvojio holandski kup, dok je kao igrač većinu karijere proveo u Vitezeu, gde je igrao na poziciji centralnog defanzivca. Novi trener Olimpije je zbog problema sa povredama fudbalsku karijeru morao da završi već sa 30 godina, a bio je prilično solidan fudbaler, o čemu govori i podatak da je jednom bio uvršten na spisak holandske reprezentacije, ali debi nije dočekao.
Holandski mediji Van der Loja opisuju kao trenera koji najradije koristi formaciju 4-4-2, a da njegove ekipe krase poziciona disciplina i visok presing. Van der Loja prati i reputacija trenera koji rado pruža šansu mladim fudbalerima, a kao selektor holandske reprezentacije do 21 godine vodio je i igrače poput Rajana Gravenberha, Džeremija Frimponga i Svena Botmana.
Njegovi najbliži pomoćnici u Ljubljani biće Marsel Groninger i Ivan Senzen, koji je kao privremeni trener uspešno vodio „Zmajeve“ na poslednje dve utakmice. Antonio Delamea Mlinar vraća se u Olimpijinu fudbalsku školu, gde će i dalje imati ključnu ulogu u razvoju mladih fudbalera.
Van der Loj je sa Olimpijom potpisao ugovor do kraja sezone.