
Veljko Paunović (foto: Getty Images)
Selektor Srbije analizirao debakl protiv Zelenortskih Ostrva i najavio rezove pred Meksiko..
Poraz od Zelenortskih Ostrva (3:0) u Lisabonu upalio je crveni alarm u taboru reprezentacije Srbije. Bled izdanje "Orlova" i taktički propusti ostavili su gorak ukus na startu junskog ciklusa, a selektor Veljko Paunović nije bežao od odgovornosti nakon meča.
U prvoj detaljnijoj analizi, srpski strateg je naglasio da je ekipa platila skupu cenu zbog nedostatka discipline u igri, ali i da je svestan trenutka u kojem se nacionalni tim nalazi.
"Utakmica za zaborav," iskren je bio Paunović na početku obraćanja, ali je ubrzo pokušao da pronađe i pozitivne segmente: "Ne mogu da kažem da u drugom poluvremenu nismo pokušali sa ofanzivnom strukturom. Tada smo imali najbolje šanse, a prva stativa je mogla da nas usmeri u pravcu u kojem smo želeli da idemo. Što se tiče zalaganja, momci su zaista dali sve od sebe, ali moramo ozbiljno da radimo na taktičkoj disciplini i zrelosti koja nam je večeras falila. Ovo je težak period za našu reprezentaciju s obzirom na sve okolnosti, ali moramo da nastavimo sa radom i idemo u pravcu izlaska iz ove krize."
Paunović je svestan da je želja za brzim povratkom u meč odvela ekipu u kontrasmer, što je fizički dominantan protivnik umeo da kazni.
"Nastavili smo sa napadima, bili smo čak i previše agresivni u želji da postignemo gol, pa nam je zbog toga falila taktička disciplina. Sve ostalo je već jasno. Mi smo od prvog trenutka bili strukturisani da igramo na njihovoj polovini, kako sa loptom, tako i bez nje. Međutim, oni su izuzetno atletski jaki i nedostajalo nam je da u tim ofanzivnim duelima napravimo višak. Ulaskom druge grupe igrača to je delovalo dosta bolje, ali kada nas je rezultat toliko ugrozio, potpuno smo podbacili i postali manje organizovani," podvukao je selektor Srbije.
Vremena za duboke analize nema previše. Ekipa već putuje preko Atlantika, gde je u noći između 4. i 5. juna (04:00 po srednjoevropskom vremenu) čeka duel sa Meksikom. Biće to prilika za popravni ispit, ali i test karaktera za Paunovićev tim nakon teškog lisabonskog šamara.