SRB | SLO | ENG

Međunarodni fudbal

Povratak na velika vrata? Miha Zajc iz Fenerbahčea pravo u Dinamo!

Redakcija 5. avgust 2025 0 Komentariši
Miha Zajc (foto: zvanični klupski sajt)
ajc u plavom dresu: Dinamo dobio pojačanje koje će zanimati i Slovence!

Dinamo iz Zagreba je ovog leta temeljno renovirao svoj tim, a poslednji u nizu novajlija je igrač zbog kojeg će Dinamo i u Sloveniji biti pod dodatnim reflektorima.

Novi član najtrofejnijeg hrvatskog kluba svih vremena postao je dugogodišnji slovenački reprezentativac Miha Zajc, koji je usled promenljive forme i neredovnog igranja u poslednjih godinu dana izgubio status reprezentativca. U dresu Dinama pokušaće da ga povrati, a sa klubom je potpisao dvogodišnji ugovor. Hrvatski mediji prenose da se Fenerbahče odrekao obeštećenja kako bi Zajc mogao da pređe u Dinamo.

Zajc je prošlu sezonu proveo na pozajmici u Tuluzi, a pre nego što je zaigrao za Fenerbahče, afirmisao se u Italiji nastupajući za Empoli. Za reprezentaciju Slovenije upisao je 39 nastupa.

"Presrećan sam što sam postao član ovog kluba. Dinamo je veliki klub sa bogatom istorijom i ogromnim ambicijama i velika mi je čast što ću nositi ovaj dres. Jedva čekam da istrčim pred navijače na Maksimiru. Spreman sam da preuzmem odgovornost, da radim naporno i pomognem timu da ostvari sve postavljene ciljeve. U prvom redu mislim na titulu šampiona Hrvatske", rekao je Zajc nakon potpisivanja ugovora.

KOMENTARI

0
Vest nema komentara.

ODGOVORI NA KOMENTAR

PONIŠTI
OBJAVI

SREDI KOMENTAR

PONIŠTI
SAČUVAJ

Poslednji komentari

Najviše komentarisano

Istaknuto

Ponosan sam što sam trener Partizana i neću da pričam koliko mi ovaj klub znači. Od dresa Partizana sam se oprostio 2019. godine i od tada se, dakle, sedam godina, bavim trenerskim poslom. Radio sam u pet različitih država, u klubovima koji su se borili za titulu, ali i za opstanak, gde su prioritet bili mladi igrači… Tako da mislim da sam spreman da se suočim sa najvećim izazovom u mojoj trenerskoj karijeri. Školovao sam se za ovo, znam šta me sve čeka i mislim da svi zajedno, uključujući i našu armiju navijača možemo da popravimo stvari. ...više
Saša Ilić
Meni je lično žao što je Peđa otišao. A ovo što je napravio, to je moralan čin. I on je svoju vrednost neku ljudsku iskazao. Ko ima pravo da uruši jednog Peđu Mijatovića? Hoće li neko da mi objasni? Peđa je veliko fudbalsko ime. On je tri i po godine bio direktor najvećeg kluba na svetu, Real Madrida! ...više
Ljubiša Tumbaković
Nakon četiri godine pune izazova i napornog rada, kucnuo je čas za naredni korak. Odlazim sa osećajem da sam misiju ispunio; četiri sezone i tri titule državnog prvaka. Nikada neću zaboraviti ljubav koju su mi od prvog dana pružili naši navijači. Katalonija je moj raj na Zemlji. ...više
Robert Levandovski

Anketa

Ko nosi najviše krivice za razdor u FK Partizan?


Svi glasovi: 86
Nogomania.rs
Sve ostalo je nebitno.

Portal www.nogomania.com jedan je od najposećenijih sa sportskim sadržajem u regionu.

Na dnevnom nivou se nude sadržaji iz sveta fudbala, a na medijskom prostoru prisutan je od 2000. godine.