
(foto: Getty Images)
Holandski vezista Rajan Gravenberh, koji je prošle sezone sa Liverpulom osvojio titulu prvaka Engleske i ponio priznanje za najboljeg mladog igrača, otvoreno je govorio o teškom periodu u Bajernu iz Minhena. Istakao je koliko mu je bilo teško što nije dobijao priliku, otkrivši da su mu roditelji bili najveća podrška u tim trenucima.
Holandski fudbaler Rajan Gravenberh brzo je po dolasku trenera Arnea Slota preuzeo važnu ulogu u ekipi Liverpula, a protekle sezone proslavio se osvajanjem Premijer lige i priznanjem za najboljeg mladog igrača sezone.
Liverpul ga je u januaru 2023. godine doveo iz nemačkog giganta Bajerna iz Minhena.
Kao produkt omladinske škole Ajaksa iz Amsterdama, Gravenberh u Nemačkoj nikada nije dobio pravu priliku da pokaže svoj potencijal, a sam priznaje da mu je taj period veoma teško pao.
"Mešalo mi se, i hvala bogu da su se u Minhen preselili i moji roditelji. Ne znam kako bih se nosio s tim da sam bio sam. Bili smo šampioni, ali ja se nisam osećao kao šampion. Kod Nagelsmana sam po tri utakmice zaredom bio na klupi. U januaru sam glavom već bio negde drugde", otkrio je Gravenberh.
Ipak, ističe da danas na taj period gleda sa distance:
"Još se vrlo dobro sećam kako sam se osećao u Bajernu, ali to je sada prošlost i veoma sam ponosan na to kako se sve na kraju odigralo."
Liverpul u petak od 21 čas na „Enfildu“ dočekuje Bornmut, u meču Premijer lige.