
(foto: zvanični klupski sajt)
Real Madrid će na kraju ove sezone okončati dugogodišnju saradnju sa igračem koji nikada nije bio među najvećim zvezdama tima, ali je zbog svoje požrtvovanosti i uvek dostupne energije osvojio srca mnogih navijača.
Lukas Vaskez, fudbaler rođen u Galiciji i školovan u omladinskom pogonu Reala, vratio se u Madrid 2015. godine nakon afirmacije u Espanjolu i ostao punih deset godina u prvom timu – što je samo po sebi podvig, imajući u vidu da je Real na njegovoj poziciji uvek imao vrhunska imena.
U mladosti je igrao kao krilni napadač, ali se tokom boravka u Madridu povukao u zadnju liniju i prekomandovan je na poziciju desnog beka. Tokom decenije u prvom timu odigrao je čak 399 utakmica, postigao 38 golova i upisao 73 asistencije.
Vaskez je bio deo svih velikih uspeha Reala u tom periodu, a njegov put u „kraljevskom klubu“ završiće se na Svetskom klupskom prvenstvu, gde će imati priliku da osvoji i svoju poslednju titulu u dresu slavnog kluba.
Iako mu je uprava Reala ponudila produžetak ugovora, 33-godišnji Vaskez ga je odbio, jer dolaskom Trenta Aleksandera-Arnolda i uz prisustvo Danija Karvahala, Real već ima dva vrhunska rešenja na njegovoj poziciji.
Vaskez je obavestio klub da će ga napustiti kao slobodan igrač po završetku klupskog prvenstva sveta i da će potražiti novi izazov u karijeri.