Međunarodni fudbal

Sudar šampiona na Mundijalu: Afrikanci otpisali domaćina

Ivan Radošević 25. novembar 2022 0 Komentariši
Bamba Dijeng slavi gol za Senegal protiv Katara. (foto: Getty Images)
Golovima u finišu prvog i na startu drugog poluvremena Senegal napravio nedostižnu prednost (3:1).
Sudarili su se šampion Azije, Katar i šampion Afrike, Senegal, u borbi za goli život na Mundijalu, pošto su pretrpeli poraze na startu. I uspešniji su bili Afrikanci. Domaćin Mundijala više nema šta da traži na ovom takmičenju.

A, sve su rešili na kraju prvog i početkom drugog poluvremena. Videlo se od starta meča da će Senegal da pritiska, ali bez Sadija Manea čekala se greška rivala. I dočeekali su je u u 41. minut. Bulaemi Kouki nije uspeo da ispuca loptu iz šesnaesterca, okliznuo se, a natrčao je Bulaje Dija i zatresao mrežu.

Na samom startu drugog dela igre korner za Sengal, a sjajno skače na prvoj stativi Famara Dijedu i ogromnih 2:0 za Afrikance.

Tek tada se probudio malo Katar. počeo da napada, i uspeo je da u 78. minutu Mohamed Muntari da postigne istorijski gol za domaćina.

Ipak, sve je to otišlo u vetar, kada je Amadu Bamba Dijeng u 84. minutu dodao i treći gol na semafor za Senegalce.

Kataru ostaje teška teorija. Da Holandija izgubi i to velikom razlikom od Ekvadora, a da oni ubedljivo savladaju Holanđane. Puka teorija...