SRB | SLO | ENG

Međunarodni fudbal

VIDEO: Lionel Mesi emotivno: Poslednji ples u Buenos Ajresu pred Mundijal!

Redakcija 5. septembar 2025 0 Komentariši
(foto: Getty Images)
Emocije su preplavile Buenos Ajres! Argentina je lagano savladala Venecuelu u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, ali sve oči bile su uprte u Lionela Mesija. Za mnoge navijače bila je ovo poslednja prilika da uživo gledaju idola na stadionu Monumental, gde je „mali čarobnjak“ pružio još jedan nezaboravan šou i postigao dva gola.

Argentina je juče u sklopu kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo kod kuće igrala protiv Venecuele, a meč nije imao poseban sportski naboj, jer su „gaučosi“ odavno obezbedili plasman na turnir.

Ako nije bilo sportskog, bilo je emotivnog naboja na pretek, jer je stadion Monumental u Buenos Ajresu poslednji put uživo gledao ikonu argentinskog fudbala Lionela Mesija. Bila je to poslednja domaća utakmica Argentine pre početka Mundijala, a Mesi je navijačima priredio još jedno nezaboravno veče, pošto je u pobedi od 3:0 postigao dva gola.

Toliko emocija, na ovom terenu sam doživeo toliko toga. Uvek je zadovoljstvo igrati u Argentini pred našim ljudima. Godinama uživamo u svakoj utakmici. Veoma sam srećan; da mogu ovako da završim ovde, to je ono o čemu sam uvek sanjao“, rekao je Mesi posle meča i nastavio:

Dugo sam imao naklonost Barselone, a moja želja je bila da je imam i ovde, u svojoj domovini, sa svojim ljudima. Dugo se pričalo mnogo toga, ali ostajem pri svemu dobrom. Pri svemu dobrom sa ekipom, koja je pokušavala, a nije uspevala, i koja se fokusirala.“

Mesi je priznao da još nije doneo odluku o nastupu na Svetskom prvenstvu:

Pokušavam da se osećam dobro i pre svega da budem iskren prema sebi. Kada se osećam dobro, uživam, a kada ne, iskreno, nije mi prijatno, pa radije ne igram. Videćemo. Odluku o Mundijalu još nisam doneo.

 

Završiću sezonu, zatim imam pripreme, a onda će ostati još šest meseci. Videćemo kako ću se osećati. Nadam se dobrim pripremama 2026. godine i dobrom završetku sezone u MLS-u, a onda ću doneti odluku“, dodao je Mesi.

 

KOMENTARI

0
Vest nema komentara.

ODGOVORI NA KOMENTAR

PONIŠTI
OBJAVI

SREDI KOMENTAR

PONIŠTI
SAČUVAJ

Poslednji komentari

Najviše komentarisano

Istaknuto

Meni je lično žao što je Peđa otišao. A ovo što je napravio, to je moralan čin. I on je svoju vrednost neku ljudsku iskazao. Ko ima pravo da uruši jednog Peđu Mijatovića? Hoće li neko da mi objasni? Peđa je veliko fudbalsko ime. On je tri i po godine bio direktor najvećeg kluba na svetu, Real Madrida! ...više
Ljubiša Tumbaković
Nakon četiri godine pune izazova i napornog rada, kucnuo je čas za naredni korak. Odlazim sa osećajem da sam misiju ispunio; četiri sezone i tri titule državnog prvaka. Nikada neću zaboraviti ljubav koju su mi od prvog dana pružili naši navijači. Katalonija je moj raj na Zemlji. ...više
Robert Levandovski
Za mene je Lionel Mesi i dalje najbolji fudbaler na svetu. Nadam se da će Leo dočekati sledeće Svetsko prvenstvo u odličnoj formi, kako bi ponovo mogao da pravi čuda na terenu. ...više
Ronaldinjo

Anketa

Ko nosi najviše krivice za razdor u FK Partizan?


Svi glasovi: 23
Nogomania.rs
Sve ostalo je nebitno.

Portal www.nogomania.com jedan je od najposećenijih sa sportskim sadržajem u regionu.

Na dnevnom nivou se nude sadržaji iz sveta fudbala, a na medijskom prostoru prisutan je od 2000. godine.