
(foto: Getty Images)
Emocije su preplavile Buenos Ajres! Argentina je lagano savladala Venecuelu u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, ali sve oči bile su uprte u Lionela Mesija. Za mnoge navijače bila je ovo poslednja prilika da uživo gledaju idola na stadionu Monumental, gde je „mali čarobnjak“ pružio još jedan nezaboravan šou i postigao dva gola.
Argentina je juče u sklopu kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo kod kuće igrala protiv Venecuele, a meč nije imao poseban sportski naboj, jer su „gaučosi“ odavno obezbedili plasman na turnir.
Ako nije bilo sportskog, bilo je emotivnog naboja na pretek, jer je stadion Monumental u Buenos Ajresu poslednji put uživo gledao ikonu argentinskog fudbala Lionela Mesija. Bila je to poslednja domaća utakmica Argentine pre početka Mundijala, a Mesi je navijačima priredio još jedno nezaboravno veče, pošto je u pobedi od 3:0 postigao dva gola.
„Toliko emocija, na ovom terenu sam doživeo toliko toga. Uvek je zadovoljstvo igrati u Argentini pred našim ljudima. Godinama uživamo u svakoj utakmici. Veoma sam srećan; da mogu ovako da završim ovde, to je ono o čemu sam uvek sanjao“, rekao je Mesi posle meča i nastavio:
„Dugo sam imao naklonost Barselone, a moja želja je bila da je imam i ovde, u svojoj domovini, sa svojim ljudima. Dugo se pričalo mnogo toga, ali ostajem pri svemu dobrom. Pri svemu dobrom sa ekipom, koja je pokušavala, a nije uspevala, i koja se fokusirala.“
Mesi je priznao da još nije doneo odluku o nastupu na Svetskom prvenstvu:
„Pokušavam da se osećam dobro i pre svega da budem iskren prema sebi. Kada se osećam dobro, uživam, a kada ne, iskreno, nije mi prijatno, pa radije ne igram. Videćemo. Odluku o Mundijalu još nisam doneo.“
„Završiću sezonu, zatim imam pripreme, a onda će ostati još šest meseci. Videćemo kako ću se osećati. Nadam se dobrim pripremama 2026. godine i dobrom završetku sezone u MLS-u, a onda ću doneti odluku“, dodao je Mesi.