Engleska

Velika sramota Junajteda: Mitrović promašio penal

Ivan Radošević 13. avgust 2022 0 Komentariši
Ronaldo i Junajted osramoćeni. (foto: Getty Images)
Ten Hag prvi trener u istoriji kluba sa dva poraza na startu u Premijer ligi i prvi od 1936, Siti deklasirao Bornmut, Arsenal rafalno.
Erik ten Hag je upisao poraz na startu, prvi od debija zemljaka Luja van Gala i 2014. godine, a sada je postao prvi trener u istoriji Mančester Junajteda koji je zabeležio dva poraza na startu Premijer lige.

I to kakav drugi poraz. Do 35. minuta Brentford je imao na semaforu 4:0! Greške u nizu Ronalda, De Hee, Eriksena, Martineza, Megvajera, loša postavka, bezidejnost u igri legendarnog kluba i redom su pogađali Dasilva, Jensen, Mi i Embueno. A drečavo fluorescentni Junajted bio je na kolenima.

Prvi put od 1936. godine u engleskoj eliti imaju ovakav start. Prvi put od kraja sedamdesetih četiri poraza zaredom, računajući i prošlu sezonu, a sledi veliki derbi sa Liverpulom.

Ogromnu priliku imao je Aleksandar Mitrović da donese trijumf Fulamu na gostovanju Vulverhemptonu, ali je u 81. minutu promašio penal. Nameračio se na taj 99. gol u dresu Fulama, ali je izostao (0:0).

Siti se ne šali ni ove godine. Stugao im je na noge Bornmut, a četa Pepa Gvardiole se prošetala sa četiri laka komada. Četvorku je upisao i Arsenal, ali je i primio dva gola od Lestera.

Brajton i Njukasl su odigrali 0:0, a Sautempton i Lids su odigrali lepoticu (2:2), a svi golovi su pali u nastavku. Dva gola prednosti su napravili gosti i odmah ih ispustili.

Subotnji program otvorili su Aston Vila i Everton. Bio je to prvi trenerski duel Stivena Džerarda i Frenka Lamparda, a u onih 20 igračkih bio je uspešniji Čelsijevac sa 10 trijumfa i tri remija. Ovoga puta slavio je Džerard i to u uspavanci do 85. minuta, od kada je sve prštalo na terenu. Evertonu je još u prvom poluvremenu VAR poništio gol, a u finišu nije bilo sreće da izjednače.