SRB | SLO | ENG

Međunarodni fudbal

Zbog očajnog terena u Dubočici: FSS prelomio, Paunović protiv Grčke i Holandije na stadionu "Rajko Mitić"

Redakcija 3. jun 2026 0 Komentariši
(foto: Posnetek zaslona)
Fudbalska reprezentacija Srbije započeće novu priču u elitnoj A diviziji Lige nacija na mestu gde je odigrala neke od svojih najvećih utakmica. Rukovodstvo Fudbalskog saveza Srbije donelo je odluku da prijavi stadion „Rajko Mitić“ za prve dve domaće utakmice u septembru, čime se državni tim zvanično vraća u prestonicu.

Ova odluka čelnika FSS-a ne predstavlja iznenađenje, s obzirom na velike probleme sa kojima su se „Orlovi“ suočavali na jugu zemlje. Iako je stadion „Dubočica“ u Leskovcu bio sjajan domaćin, travnata podloga je bila u katastrofalnom stanju. Čak ni naknadna adaptacija i trud organizatora nisu urodili plodom, pa je povratak na Marakanu bio logičan i jedini ispravan potez pred dolazak selekcija iz samog svetskog vrha.

Srbija je na našem najvećem stadionu poslednji put igrala još u septembru prošle godine protiv Engleske, nakon čega su usledile selidbe na manja boravišta širom zemlje. Sada je kucnuo čas za povratak u bazu.

Raspored i paklen izazov za Paunovića

Izabranici Veljka Paunovića otvoriće takmičenje na domaćem terenu 24. septembra, kada u Beogradu gostuje selekcija Grčke, koju sa klupe predvodi naš stručnjak Ivan Jovanović. Samo tri dana kasnije, 27. septembra, na megdan stiže moćna Holandija. Očekuje se da će i treći domaći susret u ovoj grupi, protiv Nemačke (13. novembra), takođe biti odigran na adresi Ljutice Bogdana.

Ovaj ciklus Lige nacija imaće ogroman ulog. Osim opstanka u krem društvu evropskog fudbala, rezultati u ovim mečevima direktno će krojiti sastav šešira za predstojeći žreb kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2028. godine, koje zajednički organizuju Velika Britanija i Irska.

Više o:

Srbija

KOMENTARI

0
Vest nema komentara.

ODGOVORI NA KOMENTAR

PONIŠTI
OBJAVI

SREDI KOMENTAR

PONIŠTI
SAČUVAJ

Poslednji komentari

Najviše komentarisano

Istaknuto

Dragi Grobari. Odlučio sam da će ovo biti moja poslednja sezona u Partizanu. Posle skoro sedam godina u klubu, želim da se zahvalim navijačima za konstantnu podršku i mojim saigračima, koji su postali kao porodica za mene. Sa svakim danom koji je prolazio, shvatao sam koliko mi znači ovaj klub i šta on predstavlja. Bila je čast nositi crno-beli dres. Hvala svima što ste bili deo ovog putovanja. Verujem da će se naši putevi ponovo susresti. ...više
Bibars Natho
Za mene je Lionel Mesi i dalje najbolji fudbaler na svetu. Nadam se da će Leo dočekati sledeće Svetsko prvenstvo u odličnoj formi, kako bi ponovo mogao da pravi čuda na terenu. ...više
Ronaldinjo
Znam da sam imao neverovatan uspeh kao menadžer i lepo je biti u tom društvu. Ali jedan od najvećih komplimenata koje sam dobio u životu je poruka koja mi je juče stigla od ser Aleksa Fergusona. To me je učinilo presrećnim. ...više
Pep Gvardiola

Anketa

Ko nosi najviše krivice za razdor u FK Partizan?


Svi glasovi: 22
Nogomania.rs
Sve ostalo je nebitno.

Portal www.nogomania.com jedan je od najposećenijih sa sportskim sadržajem u regionu.

Na dnevnom nivou se nude sadržaji iz sveta fudbala, a na medijskom prostoru prisutan je od 2000. godine.