Zvezde Juventusa jedan protiv drugoga u Kataru: Vlahović potonuo, Danilo i Aleks Sandro pobednici

Redakcija 25. novembar 2022 0 Komentariši
Dušan Vlahović. (foto: Zvanični FB/TW/IG kluba/saveza)
Ukupno petorica fudbalera u selekcijama Srbije i Brazila su članovi slavnog italijanskog kluba, a sinoć su na terenu na Mundijalu bila njih trojica.
Fudbaleri Brazila savladali su Srbiju na otvaranju Mundijala u Kataru rezultatom 2:0. Dva gola postigao je napadač Totenhema Rišarlison u drugom poluvremenu. Izabranici selektora Dragana Stojkovića Piksija nisu ličili na ekipu koja je dominirala u kvalifikacija, ali imaće šansu za popravni protiv Kameruna i Švajcarske.

Zanimljivo, u redovima Brazila su trojica fudbalera Juventusa. Na terenu su bili levi i desni bek Aleksa Sandro i Danilo, a na klupi za rezrevne igrače štoper Bremer. Sa druge strane, članovi "Stare dame" iz Torina su Dušan Vlahović i Filip Kostić. Centarfor Srbije dobio je priliku u drugom poluvremenu dok je Kostić bio na klupi jer i dalje oseća posledice povrede.

Dakle, rezultat igrača Juventusa na Mundijalu u Kataru između Brazila i Srbije je - 2:1!