
(foto: Instagram)
Veljko Milosavljević napravio je najveći iskorak u dosadašnjoj karijeri – talentovani vezista Crvene zvezde potpisao je za Bornmut u transferu vrednom čak 15 miliona evra, što je rekord kada je u pitanju prodaja u srpskom fudbalu. Crveno-beli će zaraditi i procenat od naredne prodaje, dok je mladi fudbaler emotivnom porukom na Instagramu potvrdio oproštaj od voljenog kluba.
Za manje od godinu dana, Veljko Milosavljević je prošao put o kojem mnogi mogu samo da sanjaju – od Zvezdine omladinske škole i “klase 2007” do Premijer lige.
Transfer u Bornmut ozvaničen je juče, a mladom vezisti bio je potreban jedan dan da sabere utiske i podeli iskrene reči zahvalnosti navijačima i klubu u kojem je ponikao.
"Ovaj dan je došao brže nego što sam očekivao... Iako sam znao da će doći trenutak kada ću morati da se rastanem sa Zvezdom, nikada nije pravi momenat za to.
Odrastao sam na Marakani i prošao sa mojom Zvezdom najlepše trenutke u životu, ali i one teške. Zahvalio bih se svima koji su uticali na to da postanem dobar fudbaler, kao i dobar čovek pre svega, i gledali me svakog novog dana kako rastem.
Hvala svim trenerima i saigračima, hvala svim zaposlenima u klubu, jer su svi oni zaslužni za to što sam u Zvezdi ostvario svoje snove. Igrati za klub koji voliš je nešto posebno i osećaj koji ne može da se meri ni sa jednim drugim.
Hvala i navijačima koji su bili uz nas i kada smo zajedno slavili i kada smo delili tugu. Od danas, pridružujem se njima i biću do kraja života uz Zvezdu, makar neko vreme kao navijač, dok se jednog dana ne vratim na Marakanu.
Čast mi je što sam igrao i delio svlačionicu sa majstorima fudbala, koji su mi bili uzori, dok sam igrao za mlađe kategorije. Takođe mi je čast što gde god da budem nastavljao karijeru, zauvek ću ostati “Zvezdino dete”!
Želim Zvezdi mnogo sreće u osvajanju novih trofeja i učešćima u evropskim takmičenjima.”