
(foto: Getty Images)
Odlazeći menadžer Mančester sitija otkrio da mu je stigla glasovna poruka od legendarnog ser Aleksa Fergusona i našalio se na račun čuvenog nadimka "bučne komšije".
Pep Gvardiola se ovog vikenda i zvanično oprašta od Mančester sitija utakmicom protiv Aston Vile, čime se zatvara jedna od najuspešnijih menadžerskih era u istoriji engleskog fudbala. Pred svoj poslednji meč na klupi "građana", španski stručnjak je otkrio koji mu je bio najemotivniji trenutak nakon objave da odlazi – lična poruka koju je dobio od svog nekadašnjeg velikog rivala, ser Aleksa Fergusona. Gvardiola je priznao da mu ovaj gest znači više od bilo kojeg trofeja i javno poručio da je Škot najveći menadžer u istoriji Ostrva.
Iako je dobio poruke od mnogih svojih fudbalera, poput Kevina De Brujnea i Manuela Akanđija, čestitka sa "Teatra snova" je imala posebnu težinu.
"Znam da sam imao neverovatan uspeh kao menadžer i lepo je biti u tom društvu. Ali jedan od najvećih komplimenata koje sam dobio u životu je poruka koja mi je juče stigla od ser Aleksa Fergusona. To me je učinilo presrećnim", iskren je bio Gvardiola.
Problem sa škotskim akcentom i emotivno sećanje na Krojfa
Pep je uz osmeh novinarima otkrio da je legendarni Škot ostavio glasovnu poruku, što mu je napravilo male "probleme".
Škotski akcenat: "Mučim se sa njegovim škotskim akcentom, moram priznati! Bila je to glasovna poruka na sekretarici. Pozvaću ga obavezno nazad. Čestitao mi je na celom trenerskom putu i na svemu što smo postigli. To mi neverovatno znači."
Najveći u istoriji: "Ovo nije pokušaj da budem lažno skroman, ali on je najveći koji je ikada radio u ovoj zemlji. Mnogo mi nedostaje Johan Krojf, a presrećan sam što je ser Aleks, kao najveći, bio tu da vidi sve ovo što smo uradili."
"Nismo više bučne komšije, sad smo samo – komšije"
Gvardiola se na kraju konferencije, u svom stilu, našalio na račun čuvene izjave Aleksa Fergusona iz 2009. godine, kada je Mančester siti nazvao "bučnim komšijama" (noisy neighbors).
"Prilično sam siguran da nas ser Aleks više nikada neće nazvati bučnim komšijama. Sada smo jednostavno – komšije", poručio je Pep.
Španac napušta kormilo Sitija sa neverovatnim mirom u duši, svestan da je klub ostavio u daleko boljoj poziciji nego što ga je zatekao i da je promenio mapu engleskog i svetskog fudbala.