SRB | SLO | ENG
Komentar: Ivan Radošević

Komentar

Gospodo, da se ne ljubimo: Svi su krivi, sem uprave Partizana

Ivan Radošević 24. jul 2022 0 Komentariši
Poruka "Grobara" na meču sa TSC. (foto: ataimages.rs)
Dogorelo do nokata u Humskoj, navijači traže ostavku čelnika posle fijaska na startu šampionata.
Tri sušne sezone bez ijednog trofeja. Punih pet bez titule. Ne može to da pokrije ni sjajna evropska priča tima koji je skockao Aleksandar Stanojević prošle sezone. I u prvenstvu je bio na korak da svrgne Zvezdu sa trona. Ali, često se žalio da niko sem njega ne progovara o nekim dešavanjima u srpskom fudbalu.
 
I bio je u pravu što se tog segmenta tiče. Osim ponekog izleta sportskog direktora Ivice Ilijeva ostatak uprave crno-belih se pravi mrtav, osim kada se odgovara na saopštenja Crvene zvezde. Trofeja nema, publike na stadionu u Humskoj je sve manje, pa čak i kada tim ima dobre rezultate, a glavni razlog je nepoverenje u čelnike kluba.
 
Posle skoro šest godina vladavine Milorada Vučelića klub je uzeo duplu krunu u eri Marka Nikolića 2016/17, i još dva puta je podigao pehar Kupa Srbije 2017/18. i 2018/19. I od tada - muk. Miloš Vazura, generalni direktor je tu još od decembra 2014. I za sve su okrivljivani treneri, a od 2014. smenjivali su se Marko Nikolić, Zoran Milinković, Ljubinko Drulović, Ivan Tomić, pa od 2016. ponovo Marko Nikolić, Miroslav Đukić, Zoran Mirković, Savo Milošević, Aleksandar Stanojević i sada Ilija Stolica.
 
Nemoguće je da baš niko, od tolikog broja stručnjaka, ne zna da uradi posao. I da ne zna, krivica je na onima koji su ih birali. Ali, njihove samokritične rakcije nema. Izgleda da su krivi igrači, a potpisuju mahom povratnike bez obeštećenja i jeftine strance sumnjivog kvaliteta. Treneri, koje bace na vetrometinu bez podrške. I, navijači, koji su "razmaženi".
 
Samo uprava ne odgovara za sopstvene poteze, koji se ogledaju u višegodišnjoj suši uspeha. Sada je konačno i južna tribina poslušala ono što se skandira sa istoka i zapada već dugo. Orilo se Humskom:

"Uprava napolje!".
 
U sezoni u kojoj Srbija daje direktno predstavnika u Ligu šampiona, četiri izgubljena boda u prva tri meča su enorman zaostatak. Pogotovo kada se zna kako je završeno prošlo. Teren ne pokazuje ambicije izrečene u glamuroznim izjavama čelnika Partizana. Zato je i odavno i bilo vreme da im se poruči: 
 
"Gospodo, da se ne ljubimo...".

KOMENTARI

0
Vest nema komentara.

ODGOVORI NA KOMENTAR

PONIŠTI
OBJAVI

SREDI KOMENTAR

PONIŠTI
SAČUVAJ

Poslednji komentari

Najviše komentarisano

Istaknuto

Nakon četiri godine pune izazova i napornog rada, kucnuo je čas za naredni korak. Odlazim sa osećajem da sam misiju ispunio; četiri sezone i tri titule državnog prvaka. Nikada neću zaboraviti ljubav koju su mi od prvog dana pružili naši navijači. Katalonija je moj raj na Zemlji. ...više
Robert Levandovski
Meni je lično žao što je Peđa otišao. A ovo što je napravio, to je moralan čin. I on je svoju vrednost neku ljudsku iskazao. Ko ima pravo da uruši jednog Peđu Mijatovića? Hoće li neko da mi objasni? Peđa je veliko fudbalsko ime. On je tri i po godine bio direktor najvećeg kluba na svetu, Real Madrida! ...više
Ljubiša Tumbaković
Tu je Engleska. Vraća li se fudbal kući? Videćemo. Zatim Hrvatska. Imam korene u Hrvatskoj, tako da navijam za nju na ovom prvenstvu. Imamo i Ganu, koja ima mnogo talenta, videćemo šta mogu pokazati. I na kraju Panama. Nažalost po njih, mislim da će u ovoj grupi biti vreća za udaranje. ...više
Zlatan Ibrahimović

Anketa

Ko nosi najviše krivice za razdor u FK Partizan?


Svi glasovi: 85
Nogomania.rs
Sve ostalo je nebitno.

Portal www.nogomania.com jedan je od najposećenijih sa sportskim sadržajem u regionu.

Na dnevnom nivou se nude sadržaji iz sveta fudbala, a na medijskom prostoru prisutan je od 2000. godine.