
(foto: Zvanični FB/TW/IG kluba)
Tektonski poremećaji u Kragujevcu, ali u potpuno mirnom i prijateljskom tonu. Generalni direktor Igor Konatar i sportski direktor Slavko Perović doneli su odluku da se povuku sa svojih funkcija u ekipi Radničkog 1923, saopšteno je nakon 54. sednice Skupštine kluba.
Tandem koji je preporodio Kragujevčane odlazi posle istorijskih rezultata. Pod njihovim vođstvom, Radnički je dva puta izborio plasman u Evropu, pogodio sa izborom šefova stručnog štaba i ostvario nekoliko kapitalnih transfera koji su finansijski stabilizovali klub.
Ipak, došlo je do zasićenja, što je klub i potvrdio u zvaničnom saopštenju:
"Iako su se članovi Skupštine izrazili pohvalno o radu Igora Konatara i Slavka Perovića, nije došlo do nastavka saradnje. Obojica su istakla da u sadašnjem trenutku osećaju prevelik zamor i emotivnu prazninu, zbog čega ne bi bili u stanju da i nadalje obavljaju funkcije na nivou kvaliteta koji je klub imao do sada. Ocenili su da je najbolje rešenje da u klub dođe nova energija, sa novim ljudima."
Predsednik Branko Antić i skupštinski odbor prihvatili su ove razloge, pa će "Čika Dača" u narednom periodu dobiti potpuno novo rukovodstvo koje će imati težak zadatak – da zadrži Radnički u samom vrhu srpskog fudbala.