SRB | SLO | ENG

Srbija

Konatar i Perović napustili kragujevački Radnički!

Redakcija 2. jun 2026 0 Komentariši
(foto: Zvanični FB/TW/IG kluba)
Tektonski poremećaji u Kragujevcu, ali u potpuno mirnom i prijateljskom tonu. Generalni direktor Igor Konatar i sportski direktor Slavko Perović doneli su odluku da se povuku sa svojih funkcija u ekipi Radničkog 1923, saopšteno je nakon 54. sednice Skupštine kluba.

Tandem koji je preporodio Kragujevčane odlazi posle istorijskih rezultata. Pod njihovim vođstvom, Radnički je dva puta izborio plasman u Evropu, pogodio sa izborom šefova stručnog štaba i ostvario nekoliko kapitalnih transfera koji su finansijski stabilizovali klub.

Ipak, došlo je do zasićenja, što je klub i potvrdio u zvaničnom saopštenju:

"Iako su se članovi Skupštine izrazili pohvalno o radu Igora Konatara i Slavka Perovića, nije došlo do nastavka saradnje. Obojica su istakla da u sadašnjem trenutku osećaju prevelik zamor i emotivnu prazninu, zbog čega ne bi bili u stanju da i nadalje obavljaju funkcije na nivou kvaliteta koji je klub imao do sada. Ocenili su da je najbolje rešenje da u klub dođe nova energija, sa novim ljudima."

Predsednik Branko Antić i skupštinski odbor prihvatili su ove razloge, pa će "Čika Dača" u narednom periodu dobiti potpuno novo rukovodstvo koje će imati težak zadatak – da zadrži Radnički u samom vrhu srpskog fudbala.

 

 

 

 

KOMENTARI

0
Vest nema komentara.

ODGOVORI NA KOMENTAR

PONIŠTI
OBJAVI

SREDI KOMENTAR

PONIŠTI
SAČUVAJ

Poslednji komentari

Najviše komentarisano

Istaknuto

Nakon četiri godine pune izazova i napornog rada, kucnuo je čas za naredni korak. Odlazim sa osećajem da sam misiju ispunio; četiri sezone i tri titule državnog prvaka. Nikada neću zaboraviti ljubav koju su mi od prvog dana pružili naši navijači. Katalonija je moj raj na Zemlji. ...više
Robert Levandovski
Meni je lično žao što je Peđa otišao. A ovo što je napravio, to je moralan čin. I on je svoju vrednost neku ljudsku iskazao. Ko ima pravo da uruši jednog Peđu Mijatovića? Hoće li neko da mi objasni? Peđa je veliko fudbalsko ime. On je tri i po godine bio direktor najvećeg kluba na svetu, Real Madrida! ...više
Ljubiša Tumbaković
Ponosan sam što sam trener Partizana i neću da pričam koliko mi ovaj klub znači. Od dresa Partizana sam se oprostio 2019. godine i od tada se, dakle, sedam godina, bavim trenerskim poslom. Radio sam u pet različitih država, u klubovima koji su se borili za titulu, ali i za opstanak, gde su prioritet bili mladi igrači… Tako da mislim da sam spreman da se suočim sa najvećim izazovom u mojoj trenerskoj karijeri. Školovao sam se za ovo, znam šta me sve čeka i mislim da svi zajedno, uključujući i našu armiju navijača možemo da popravimo stvari. ...više
Saša Ilić

Anketa

Ko nosi najviše krivice za razdor u FK Partizan?


Svi glasovi: 22
Nogomania.rs
Sve ostalo je nebitno.

Portal www.nogomania.com jedan je od najposećenijih sa sportskim sadržajem u regionu.

Na dnevnom nivou se nude sadržaji iz sveta fudbala, a na medijskom prostoru prisutan je od 2000. godine.