
Slobodan Urošević i Osman Bukari na večitom derbiju. (foto: Zvanični FB/TW/IG kluba)
Posle pet godina provedenih u Partizanu i osvojena dva trofeja u Kupu Srbije, kapiten crno-belih odlazi u kiparski Aras, a u znak zahvalnosti se odrekao čak 180.000 evra koliko mu uprava velikana iz Humske nije isplatila.
Ljubav prema klubu nema cenu!
Slobodan Urošević (29), kapiten i jedan od najboljih igrača
Partizana proteklih sezona je pojačao
Aris iz Limasola. Potencijalni srpski reprezentativac je tako posle 2018. godine promenio sredinu. Pred odlazak odlazak na Kipar, Urošević je uradio nešto što će pamtiti svi navijači kluba iz Humske.
Naime, Slobodan Urošević je oprostio Partizanu dug od 180.000 evra, piše "Sportski žurnal"! Posle 200 utakmica u crno-belom dresu odlučio je da karijeru nastavi u inostranstvu, a koliko voli klub pokazao je i ovim sjajnim gestom.
Slobodan Urošević je sa Partizanom osvojio dva Kupa Srbije, igrao je i nekoliko sezona u grupama evropskih takmičenja. Sada će sa Arisom u kvalifikacije za
Ligu šampiona.
Veliki broj igrača Partizana su kada su odlazili opraštali po nekoliko plata i ozbiljne svote novca. Pre Uroševića to su činili:
Marko Janković (250.000 evra),
Nikola Milenković (50.000),
Nikola Ninković (100.000),
Saša Lukić (25.000),
Nemanja Mihajlović (50.000),
Stefan Babović (80.000),
Milan Radin (40.000)