SRB | SLO | ENG

Međunarodni fudbal

Nemački reprezentativci očigledno ne žele da igraju Ligu nacija, mnogi su otkazali, a kapiten Kimih je udario šakom o sto i poslao im jasnu poruku

Redakcija 9. oktobar 2024 0 Komentariši
Džošua Kimih (foto: Getty Images)
Džošua Kimih, kapiten nemačke reprezentacije, podsetio je fudbalere kakva je čast igrati za nacionalni tim.

Gust raspored odigravanja utakmica tokom sezone, već u klupskom fudbalu, ostavlja posledice. Mnogi fudbaleri su povređeni ili bar načeti, pa ne žele da rizikuju pogoršanje svojih zdravstvenih problema igranjem utakmica Lige nacija, koja je u očima fudbalera manje važno takmičenje. Uz to, Liga nacija "preseca" klupsku sezonu u tri uzastopna meseca, od septembra do novembra.

U nemačkoj reprezentaciji ovoga puta imaju posebno mnogo problema, čak osam igrača je otkazalo učešće zbog različitih razloga. Golman Bernd Leno bio je najjasniji i potpuno iskren kada je rekao da će radije trenirati u svom klubu (Fulamu), nego putovati u Nemačku, trenirati sa reprezentacijom, a potom sedeti na klupi. Njegov stav izazvao je veliku pažnju u nemačkoj javnosti, ali i neodobravanje.

Sve više se čini da je mnogim igračima (ne samo nemačkim) igranje Lige nacija suvišno. Kapiten Nemačke Džošua Kimih procenio je da mora da se oglasi i spreči degradaciju nacionalnog dresa. Zbog toga je uputio fudbalerima poruku.

"Želimo samo igrače koji žele da budu ovde. Poziv u reprezentaciju je nešto veliko i posebno, nije važno koliko si utakmica odigrao za nju i koliko imaš godina. Mesto u reprezentaciji zaslužuju samo oni koji su potpuno posvećeni. Ovo ne važi samo za Bernda Lena. Ako neko ne želi da bude ovde, neka ne dolazi. Imamo dovoljno drugih igrača koji to žele," poručio je fudbaler Bajerna

KOMENTARI

0
Vest nema komentara.

ODGOVORI NA KOMENTAR

PONIŠTI
OBJAVI

SREDI KOMENTAR

PONIŠTI
SAČUVAJ

Poslednji komentari

Najviše komentarisano

Istaknuto

Nakon četiri godine pune izazova i napornog rada, kucnuo je čas za naredni korak. Odlazim sa osećajem da sam misiju ispunio; četiri sezone i tri titule državnog prvaka. Nikada neću zaboraviti ljubav koju su mi od prvog dana pružili naši navijači. Katalonija je moj raj na Zemlji. ...više
Robert Levandovski
PSŽ je dostigao individualni i kolektivni nivo koji nikada ranije nisam video u svojoj karijeri. Igrali smo protiv najbolje ekipe na svetu. ...više
Vahid Halilhodžić
Meni je lično žao što je Peđa otišao. A ovo što je napravio, to je moralan čin. I on je svoju vrednost neku ljudsku iskazao. Ko ima pravo da uruši jednog Peđu Mijatovića? Hoće li neko da mi objasni? Peđa je veliko fudbalsko ime. On je tri i po godine bio direktor najvećeg kluba na svetu, Real Madrida! ...više
Ljubiša Tumbaković

Anketa

Ko nosi najviše krivice za razdor u FK Partizan?


Svi glasovi: 23
Nogomania.rs
Sve ostalo je nebitno.

Portal www.nogomania.com jedan je od najposećenijih sa sportskim sadržajem u regionu.

Na dnevnom nivou se nude sadržaji iz sveta fudbala, a na medijskom prostoru prisutan je od 2000. godine.